Juniorka Sigmy potvrdila dobrou formu vítězstvím v Jihlavě

27.09.2004 / B tým

Juniorka SK Sigma Olomouc má na podzim výtečnou formu. Mladíci z Hané včera zvítězili v Jihlavě a jsou v tabulce na druhém místě s patnácti body za Viktorií Žižkov. Ale pokud se předpokládaný odečet bodů Žižku za úplatkářskou aféru provede už teď, je béčko Sigmy po osmém kole druhé ligy na prvním místě! Tak povedený vstup do soutěže ještě juniorka nikdy ve druhé lize neměla. Jihlava – SK Sigma Olomouc B 1:2 (0:2) První poločas utkání vyšel juniorce v Jihlavě dokonale. Hru měla pod kontrolou, navíc po úvodních pětačtyřiceti minutách vedla o dvě branky. Skorovali záložníci Jaroslav Prekop a Tomáš Bouška. Prekop ve 28. minutě ranou z voleje zpoza vápna vycídil šibenici, těsně před odchodem do šaten prostřelil jihlavského gólmana Vorla Bouška. Na začátku druhé půle pak Jihlava snížila, když centrovaný míč po standardce vyrazil brankář Blaha nešťastně do Kaplana, od kterého balon doskákal do sítě. Vyrovnání se domácí, kteří dohrávali 19 minut v deseti po vyloučení Pacholíka, nedočkali. Obranná fáze hostující týmu už totiž dokázala všechny ataky domácích bez problémů ustrážit. „Samozřejmě jsme hodně spokojeni. V Jihlavě se nám ještě nepodařilo bodovat, teď jsme to konečně prolomili. Kluci předvedli dobrý výkon, a to jak mladící z kádru juniorky, tak ti, kteří přišli pomoci z áčka,“ pochvaloval si kouč juniorky Sigmy Zdeněk Psotka. V sobotu hraje béčku znovu venku, tentokrát proti Spartě B. „Ze dvou kol na hřišti soupeře jsme chtěli dva body, už teď máme jeden navíc,“ podotkl Psotka. Branky: 53. Kaplan - 28. Prekop, 45. Bouška. Rozhodčí: Damková - Večeřa, Pelikán. ŽK: Sedlák, Pacholík, Kadlec, Kaplan - Vyskočil, Bouška. ČK: 71. Pacholík po 2. ŽK (Jihlava). Diváci: 650. Jihlava: Vorel - Kadlec, Šourek, Vojtíšek (70. Bartoš), Sedlák (53. Simr) - Štohanzl (61. Liška), Pacholík, Vladyka, Vaculík - Kaplan, Hošťálek. SK Sigma B: Blaha - Jordánek, Komárek, Škerle, Glos - Bouška, Rýdel, Prekop, Stoklásek (88. Janotka) - V. Schulmeister (75. J. Schulmeister), Vyskočil (84. Kopecký). Trenér Zdeněk Psotka.