Juniorka Sigmy premiéru zvládla

09.08.2004 / B tým

Juniorce SK Sigma Olomouc vstup do nového ročníku druhé ligy vyšel dobře. V prvním kole sezony 2004/2005 hrála doma proti Pardubicím a dokázala zvítězit 2:1. Nebýt špatné koncovky, mohli si hosté odvést mnohem větší příděl. SK Sigma Olomouc B – Pardubice 2:1 (0:0) Utkání začali lépe hosté. Už ve 3. minutě brankář Černý reflexivně vyrážel pokus Pučaly po přímém kopu. Pak byla hra v poli vyrovnaná, ale nebezpečnější akci měli do přestávky znovu hráči z Pardubic. Jedovku Bukače znovu zneškodnil Černý. Po přestávce rychle naděje Pardubic na dobrý výsledek zvadly. Ve 46. minutě hostující obrana nedůsledně odvrátila centr Janotky a bomba nabíhajícího Glose byla nechytatelná. Dvě minuty poté poslal Janotka přihrávku mezi beky pro Prekopa. Ten udělal kličku brankáři a do prázdné kasy přidal druhý domácí gól. To pardubický herní systém dokonale rozvrátilo a juniorka vyrážela do jednoho útoku za druhým. Ale proměnit šance, to byl pro domácí mladíky velký problém. Do tutovek se postupně dostali M. Hubník (3x), V. Schulmeister (2x), J. Schulmeister (2x) a Glos, ale na gólmana Šimona nevyzráli. Stejně jako Jelínek, který si málem dal vlastní branku, nebýt pohotovosti Šimona. Pardubice daly kontaktní branku až ve druhé minutě nadstaveného času, ale to už bylo na zvrat pozdě. „Pardubice byly v první půlce lepší, brankář Černý chytil dvě stoprocentní šance. Po změně stran jsme se dokázali prosadit, nebýt špatné volby způsobu zakončení u mladých útočníků mohlo být naše vítězství vyšší a jistější. V závěru pak hosté jenom potvrdili, že standardky mají hodně nebezpečné,“ řekl kouč juniorky Sigmy Zdeněk Psotka. Branky: 46. Glos, 47. Prekop - 90. Bukač. Rozhodčí: Kovařík – Košec, Večeřa. ŽK: Rýdel, Stoklásek - Palát, Němeček. Diváků: 330. SK Sigma: T. Černý - Kopecký, Komárek, Škerle, Glos - Janotka, Prekop (83. P. Kobylík), Rýdel, Stoklásek - V. Schulmeister (90. Vepřek), M. Hubník (68. J. Schulmeister). Trenér Zdeněk Psotka.