Juniorka Sigmy přestřílela Příbram

22.10.2012 / B tým

Ani ve 13. kole Juniorské ligy nepřišla Sigma o domácí neporazitelnost. S výrazným přispěním Martina Doležala a Jakuba Petra, posil z A-týmu, zvítězila nad Příbramí 4:2. Již první akce domácích ze 2. minuty skončila gólem. Martin Doležal si zaběhl za obranu a tváří v tvář brankáři se nemýlil. V jedenácté minutě byla hostující obrana nedůrazná a pas od Svozila proměnil v gól z dalšího samostatného úniku Doležal. Další šanci měl Jakub Petr, jehož střelu gólman vyrazil k Schmidtovi, ale ani ten se zblízka proti Krčkovi neprosadil. Příbram zahrozila poprvé až po dvaceti minutách, ale střelu Kdolského zpoza vápna vyrazil Reichl na roh. Ve 26. minutě předvedl menší chybičku Svozil, Řezáč přiťuknul Pilíkovi, ale domácí brankář jeho pokus chytil. Martin Doležal dělal permanentně problémy příbramské obraně. Ve 28. minutě byl stažen ve vápně a rozhodčí Matějek odpískal penaltu. Pokus kapitána Svozila ale minul branku snad o pět metrů. 35. minuta přinesla třetí gól domácích. Jakub Petr se po přihrávce Doležala uvolnil na hranici pokutového území a i přes zásah brankáře se radoval z branky na 3:0. Poté dvakrát zahrozil střelou z dálky příbramský Ondřej Šípek. První střela mířila těsně vedle, druhou vyrazil Michal Reichl s obtížemi na rohový kop. V závěru poločasu měl šanci Martin Hála, který po závaru ve vápně hostů střílel do odkryté branky, ale na poslední chvíli zasáhl jeden z bránících hráčů. I do druhého poločasu vstoupili domácí aktivně. V 52. minutě odmítl Martin Doležal hattrick. Krásnou přihrávku před prázdnou branku mu adresoval Šimon Falta, ale útočník Sigmy nedokázal trefit odkrytou svatyni. Ke slovu se poté dostala Příbram. Skořepa tvrdou ranou orazítkoval tyč, míč se odrazil k jeho spoluhráči Řezáčovi a ten neměl problém doklepnout míč do prázdné branky. Hosté zvýšili tempo a dostávali se do dalších příležitostí, snížení na rozdíl jediné branky se nevydařilo hlavičkujícímu Řezáčovi v 60. minutě. Po deseti minutách ho ale zastoupil Šípek, který se parádně opřel do míče, a jeho střela z 20 metrů zapadla do domácí branky. Jakékoli drama odmítl po další minutě Roman Ješko, ke kterému se dostal míč po rohovém kopu a zblízka prostřelil Krčka. Oba týmy pokračovaly ve velkém tempu, vymýšlely ofenzivní akce, ale žádná už neskončila gólem. Kvalitní podívaná skončila výhrou Sigmy 4:2. „Příbram ve druhém poločase ukázala svoji šikovnost směrem dopředu. Nabádal jsem hráče, aby nic nepodcenili. Přišlly ale dva góly do naší sítě. Pak jsme naštěstí zapnuli a přidali čtvrtou branku. Výrazně nám pomohly posily z A-týmu – Šindelář, Hála, Doležal a Petr. Věřím ale, že i bez nich bychom to dnes zvládli. Se třemi body z domácího prostředí jsem samozřejmě spokojen“ zhodnotil utkání trenér juniorky SK Sigma Augustin Chromý. SK Sigma Olomouc jun. - Příbram jun. 4:2 (3:0) Branky: 2. a 11. Doležal, 35. Petr, 71. Ješko – 56. Řezáč, 70. Šípek. Rozhodčí: Matějek – Tacina, Antoníček. ŽK: Skořepa, Haas (Příbram). Diváků: 94 SK Sigma: Reichl – Hála, Svozil (46. Ješko), Šindelář, Můčka – Falta (78. Hladík), Habusta, Houska (81. Nešický) – Petr, Schmidt (68. Zahradníček), Doležal (90. Přikryl). Trenér Augustin Chromý. Příbram: Krček – Brotánek (67. Vnuk), Andrejević, Soldát, Šindelář – Hanuš (88. Nikovski), Šípek, Skořepa, Kdolský (58. Brandner) – Pilík, Řezáč (81. Haas).