Juniorka Sigmy vyhrála a je zachráněna

24.05.2004 / B tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc B opět splnili svůj cíl ve druhé lize. Dvě kola před koncem soutěže mají jistotu účasti i pro příští soutěžní ročník. Definitivu týmu z Hané zajistila výhra v Prachaticích. Juniorka má 35 bodů, patnáctý Xaverov o šest méně. Dvě kola zbývají do konce soutěže, ale béčko má s xaverovskými lepší bilanci ze vzájemných zápasů. Prachatice - SK Sigma Olomouc B 1:2 (0:2) V prvním poločase využili hosté dvou hrubek jihočeské obrany k dvoubrankovému vedení. Juniorka se po čtvrthodince rozehrála, ale nemohla se dostat k účinnému zakončení. Až ve 36. minutě podběhl domácí brankář centr z přímého kopu a Škerle dostal hostující tým do vedení. Pojistka přišla za pět minut. Martin Vyskočil vystihl malou domů, přihrál pod sebe a Michal Hubník prostřelil domácího gólmana. Michal Hubník mohl dokonce v Prachaticích docílit hattricku, ale další jeho dvě branky rozhodčí pro údajné postavení mimo hru neuznali. Hostující tým potom pečlivě hlídal potřebný výsledek, domácímu celku nedovolil nic. Prachatice zkoušely nakopávat a to na Sigmu B neplatilo. Až v minutě po vypršení řádné hrací doby jeden z centrů propadl a Pecka snížil. Ale to už bylo jasné, že béčko udělá potřebný tříbodový krok k záchraně ve druhé lize. „Jsme zachráněni, takže se nám povedlo to, v co jsme před utkáním doufali. Tedy bodovat,“ řekl trenér Sigmy B Zdeněk Psotka. Branky: 90. Pecka - 36. Škerle, 41. Hubník. Rozhodčí: Kovařík. ŽK: Rodák, Kubiš, Babka - Hudec, Ševela, Hubník. Diváci: 1150. Sigma B: Kjučukov - Prekop, Hudec, Škerle, Glos - Bouška (63. Stoklásek), Rýdel, Ševela, Švrčina (75. J. Černý) - Ma. Vyskočil (89. Mi. Vyskočil), M. Hubník. Trenér Zdeněk Psotka.