Juniorka SK Sigma porazila Ostravu

08.04.2013 / B tým

Ve 25. kole Juniorské ligy hrál tým SK Sigma Olomouc doma derby proti ostravskému Baníku. Všechny body zůstaly doma, vítěznou branku dal z pokutového kopu osm minut před koncem Petr Ševčík. Začátek zápasu domácím vyšel tak, jak si před úvodním hvizdem určitě přáli. Už ve 2. minutě po hezké střele Petra Vavříka vedli. Náskok mohl navýšit v 15. minutě Texl, ale minul. Po prvním poločase měli domácí náskok jedné branky a mohli si situaci vylepšit. Hned v první minutě druhé půlky střílel zpoza šestnáctky Texl, mířil o kousek vedle. O dvě minuty později ostravský brankář vyrážel bombu Schmidta. Po hodině hry bylo srovnáno. Rozhodčí odpískal hodně přísný přímý kop za čistý zákrok Štěrby, M. Váňa se trefil přes zeď nechytatelně. V závěru Sigma přidala a zaslouženě šla do vedení. Osm minut před koncem se háčkoval přes půl hřiště do vápna P. Ševčík. Už uvnitř šestnáctky byl faulován, pískala se penalta, kterou sám Ševčík proměnil. "Měli jsme dobrý vstup do utkání, jsem rád, že hráči pochopili, že musíme začít hrát agresivně hned od první minuty, to se podařilo," řekl trenér SK Sigma Jiří Derco. "Béčko už začalo sezonu, takže dnes dostali šanci dorostenci, jsem rád, že jim utkání vyšlo, těžký zápas zvládli," podotkl. SK Sigma Olomouc jun. – Baník Ostrava jun. 2:1 (1:0) Branky: 2. Vavřík, 82. (pen.) P. Ševčík – 63. M. Váňa. Rozhodčí: Marek – Gallo, Běhal. ŽK: Stronati, Kaša, Ferenčík. Diváci: 100. SK Sigma: Drobisz – Vavřík, Řehák, Štěrba, Machalický – Langer (64. Stříž), Holub, Bernard (55. Richter), Texl (85. Svozil), Chlebek (46. P. Ševčík) – Schmidt. Trenéři Augustin Chromý a Jiří Derco. Více fotografií z utkání najdete zde www.facebook.com/sksigmaolomouc

| 20.09.2016
Béčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva gólyBéčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva góly