SK Sigma Olomouc vs. FK Fotbal Třinex 31. 3. 2017 v 18:00 SK Sigma Olomouc vs. FK Fotbal Třinex 31. 3. 2017 v 18:00

Juniorka SK Sigma uhrála bod s Opavou

08.05.2011 / B tým

Ve 24. kole Moravskoslezské fotbalové ligy měl tým SK Sigma Olomouc B na fotbalovém stadionu Androva sportovního areálu za soupeře SFC Opava, lídra třetí ligy. Třetiligová juniorka SK Sigma Olomouc se v průběhu jarní části Moravskoslezské fotbalové ligy dostala do dobré formy. Tým se stal postrachem favoritů, bodoval s téměř celou špičkou tabulky. K tomu, aby byla tato bilance kompletní, ještě jeden zbývá – SFC Opava. Juniorka se dnes musela obejít bez výraznějších posil z áčka a trenér Chromý nemohl počítat ani s některými z mladších hráčů týmu, kteří reprezentují. Áčko hraje ve stejný den a několik dorostenců reprezentuje na Slovakia Cupu, další na evropském šampionátu. Takže nějaké změny v sestavě byly nutné. Šanci tak dostal další z nadějných záložníků líhně Sigmy Aleš Nešický. Uprostřed obrany hrál v lize vykartovaný Aleš Škerle a domácí svatyni hájil Tomáš Lovásik. V úvodu měl více práce domácí gólman. Nemusel však čelit žádné vyložené šanci Opavy. Střely z dálky s přehledem kryl a centry na vysokého Klesnila stahoval, nebo je odvracela obrana. Michalu Vyskočilovi sebral v 8. minutě míč z kopačky ještě dřív, než se dala nazvat tato akce šancí. Po čtvrthodince se začala hra vyrovnávat, ale akce na obou stranách končily před šestnáctkou. Na začátku druhé půle byla znovu aktivnější Opava a jejím akcím už nechybělo ani zakončení. V 52. minutě však Klesnil ve vyložené šanci dával z malého vápna nad, o dvě minuty později mířil hlavou těsně vedle, jen o chvíli později jeho pumelice ze šestnáctky letěla těsně nad břevno a stejně dopadla i jeho střela z dvanácti metrů v 59. minutě, která těsně minula levou tyč branky Sigmy. Opava byla ve druhém poločase většinu času na polovině domácího týmu, ale za záda Lovásika míč nedostala. Ten vyškrábnul ze šibenice v 85. minutě bombu Knappa z 25 metrů, naopak z rychlého protiútoku se zrodila jediná šance Sigmy ve druhé půli. Na levé straně převzal míč střídající Jakub Teplý, nechal za sebou obranu Opavy, ale jeho střela na zadní tyč postrádala potřebnou razanci. SK Sigma Olomouc B – SFC Opava 0:0 Rozhodčí: Sedlář – Vostrejž, Šenkýř. ŽK: Nuc – Klesnil, Cigánek. Diváci: 230. SK Sigma B: Lovásik – Vavřík, Ulma, Škerle, Machalický - Nuc, Nešický, Chlebek (60. Hajčík), Pospíšil – Jerome (70. Plšek), Nekuda (82. Teplý). Trenér Augustin Chromý. FOTO: regionsport.cz

| 11.03.2017
Béčko SK Sigma porazilo Uničov, rozhodl YunisBéčko SK Sigma porazilo Uničov, rozhodl Yunis
| 04.03.2017
Sigma B s jasnou výhrou, Bala dal hattrickSigma B s jasnou výhrou, Bala dal hattrick