Juniorka skončila v Poštorné na třetím místě

09.07.2002 / A tým

Juniorka skončila v Poštorné na třetím místě Druholigová juniorka SK Sigma Olomouc hrála v sobotu na turnaji v Poštorné (hrálo se 2x 40 minut). V prvním utkání podlehla slovenským Ličartovcům, ve druhém porazila domácí Poštornou a skončila celkově třetí. Trenéru Zdeňku Psotkovi chyběli Hudec, Krpec a Štrbík, kteří jsou s áčkem na soustředění v Německu, dále marodi Ševela a Roman Hubník a také Macháček, který si plní branné povinnosti. S mužstvem naopak trénují po dobu německého soustředění áčka nigerijští bratři Martins a Paschal Ekwueme. SK Sigma B - Ličartovce 1:3 (0:2) Sigma dorazila do Poštorné dvacet minut před utkáním, jelikož se zdržela v zácpě na dálnici. "Neměli jsme dost času na rozcvičení, což se projevilo na hře v prvním poločase," řekl trenér Zdeněk Psotka. Po přestávce už hrála Sigma lépe, jenž to už doháněla dvoubrankové manko. "Snížili jsme na dva jedna. Pak nám dal soupeř branku v době, kdy jsme střídali, ale rozhodčí Marada ji uznal," dodal Psotka. Branka Sigmy: Mazouch. Sigma: Vojáček - Jordánek, Čep, Richter (56. Mi. Vyskočil), Škerle (41. Navrátil) - Večeřa, Řehák (41. Mazouch), Laštůvka (41. M. Ekwueme), Glos - Schulmeister (41. P. Ekwueme), M. Hubník. Trenér Zdeněk Psotka. SK Sigma B - Poštorná 4:0 (2:0) V prvním utkání chyběla Sigmě větší míra nasazení. Po menším průvanu v kabině se to v utkání o třetí místo zlepšilo. "Ten druhý zápas už byl o něčem jiném. Poštornou jsme k ničemu nepustili a měli šancí na více než čtyři branky," řekl Zdeněk Psotka. S jeho týmem budou ještě celý tento týden trénovat oba hráči z Nigérie, které chce Sigma angažovat. "Kvůli vízům nemohli do Německa na soustředění s áčkem, takže trénují s námi. Zatím jsme je viděl v jednom a půl utkání a na jednom tréninku. Martins je velice dobrý, Paschal dal sice dvě branky, ale doklepával do prázdné po akcích Michala Hubníka. Určitě jsou oba kvalitní fotbalisté," poznamenal Psotka. Další přípravný zápas hraje juniorka ve středu v Uničově se třetiligovým UNEXem (17.00). Branky: 2x P. Ekwueme, Laštůvka, Schulmeister. Sigma B: Vojáček - Jordánek, Kalvoda, Navrátil, Richter - Mi. Vyskočil, M. Ekwueme, Laštůvka, Glos - P. Ekwueme, M. Hubník. Trenér Zdeněk Psotka. Olomoucký den, 8. července 2002