Juniorka smolně podlehla Žižkovu

06.11.2006 / B tým

Ve 14. kole II. ligy podlehla Sigma „B“ na domácím stadionu vedoucímu týmu soutěže 1 – 3. Sigma vstřelila polovinu branek, přesto prohrála. Pražský tým vstřelil vítězné branky až v poslední minutě utkání a upevnil si tak první místo v tabulce. SK Sigma Olomouc „B“ – FC Viktoria Žižkov 1 – 3 (1 - 1) V pondělním podvečeru viděl olomoucký Andrův stadion druhé kvalitní fotbalové utkání během dvou dnů. Po Teplicích přijel exligový Žižkov. Domácí byli od úvodních minut aktivnější, své šance však neproměnili. Naopak rohový kop Žižkova proměnil hlavičkou do vlastní sítě Vojta Schulmeister, 0 – 1. Sigma však i nadále byla aktivnější. Její snažení proměnil ve vyrovnávací gól Tomáš Řehák z pokutového kopu za faul na Rýdela. Hrál se i nadále svižný fotbal. Akce Sigmy táhl především Jan Schulmeister po pravé straně. Hostům se nedařilo podržet míč. V době, kdy na světelné tabuli svítila 90. minuta, prostřelil zeď domácích z přímého kopu Kučera a zajistil tak Viktorce výhru. O minutu později, kdy se domácí snažili aspoň o vyrovnání, inkasovali třetí branku. „To vítězství je šťastné. Domácí byli v 1. poločase lepším týmem. My nehráli špatně, ale Olomouc byla prostě lepší. Ve druhém poločase se náš herní projev sice zlepšil i díky střídání, ale k brance to vedlo se štěstím až v nastaveném čase,“ zhodnotil utkání Vladimír Skalba, trenér Žižkova. „Soupeř nás ve 2. poločase přehrával v záložní řadě a v obraně nám propadávali míče. Rozhodující branka v závěru utkání byla šťastná,“ konstatoval domácí trenér Augustin Chromý. Branky: 31. Řehák (p.k.) - 11. Schulmeister V. (vl.), 90. Kučera, 90+2 Kalod ŽK: Řehák, Hudec, Barcal J. - Šťastný, Kalod Diváci: 383 Sigma: Černý - Kopecký, Hudec, Komárek (K), Barcal J - Rýdel (46. Kobylík, 75. Lička), Kaščák, Řehák (65. Šalamoun), Hořava, Schulmeister J. - Schulmeister V. Trenér: Augustin Chromý. Viktorie: Bartalský - Kučera, Král, Šťastný, Grznár - Kušnír (90. Eismann), Gula (46. Procházka), Labant (K), Stracený - Demjan, Kalod. Trenér: Vladimír Skalba.