Juniorka vkročila do II. ligy vítězně

07.08.2006 / B tým

Olomoucké béčko vstoupilo vítězně do nového ročníku druhé nejvyšší soutěže. Na Andrově stadionu dokázalo porazit Dostu Bystr, jednoho z devíti nováčků v soutěži. Sigma svého soupeře hned v úvodu zatlačila a již ve 4. minutě se ocitl Melinho tváří v tvář bystrckému brankáři. Další šanci v 10. minutě promarnil Martin Pulkert, jehož střela byla zblokována pozornými obránci soupeře. Ve 20. minutě již Sigma udeřila. Na vysoký míč z levé strany si naběhl Vojtěch Schulmeister a hlavičkou pod břevno nedal brankáři Drápelovi šanci. S blížící se poločasovou přestávkou přibývalo šancí. Nejprve přímý kop z hranice šestnáctky Sigma zahodila, poté se hráči soupeře pokoušeli vyrovnat střelou k levé tyči. Těsně před přestávkou pak stihl ještě Melinho orazítkovat pravou tyč Drápelovy branky. Stejně jako v úvodu zápasu, zakousla se Sigma do soupeře i v úvodu druhé půle. Ve 46. minutě měl před sebou volný prostor Vojtěch Schulmeister, ale z následné střely netrefil bránu. O šest minut později přišel šokující úder na druhé straně. Hlavičku po centru z levé strany dokázal Vojáček reflexivním zákrokem ještě vyrazit, na dorážku Ševčíka však nedosáhl. Hráči juniorky však nesložili zbraně a po spolupráci bratrů Schulmeisterových se dostala Sigma opět do vedení. Nejprve Jan zasprintoval s míčem po pravé straně a z jeho následného centru dokázal pohotově skórovat jeho bratr Vojtěch. Hráči soupeře se nemohli probít přes výbornou obranu Sigmy a zkoušeli tak štěstí z dálky. Minutu před vypršením povinných devadesáti minut obdržel Janotka po dvou žlutých červenou kartu. Poslední šance mužstva z brněnské části Bystr přišla v 90. minutě. Za faul v pokutovém území nařídil sudí Hrubeš pokutový kop. Tři body však olomoucké juniorce zachránil brankář Jan Vojáček, jenž Nechvátalovu střelu vyrazil. Sigma B - Dosta Bystrc 2-1 (1-0) B: 20. a 63. V. Schulmeister - 52. Ševčík Sestavy: Sigma B: Vojáček - Kopecký, Komárek, Hudec, Vepřek - Šalamoun - Janotka, Melinho (67. Lička), Kobylík (55. J. Schulmeister), Pulkert - V. Schulmeister (87. Král) Dosta Bystrc: Drápela - Houšť, Janíček, Michal, Krejčíř - Ševčík, Bajer (84. Veselovský), Jirásek (70. Zedníček), Hlavatý - Smutný (84. Pánek), Nechvátal