Juniorka vydřela bod s Bohemians

24.04.2004 / B tým

Dalšího těžkého soupeře mají za sebou fotbalisté druholigové juniorky SK Sigma Olomouc. Na Andrově stadionu hráli proti Bohemians Praha. Utkání skončilo remízou jedna jedna také proto, že ve 20. minutě neproměnil Filip Rýdel pokutový kop. Utkání sice nepřineslo domácímu celku tři body, ale přesto vstoupí do klubové historie. Poprvé v dějinách klubu nastoupily v jednom utkání profesionální soutěže dvě bratrské dvojice. Spolu si zahráli sourozenci Vojtěch a Jan Schulmeisterovi, také dvojčata Martin a Michal Vyskočilovi. SK Sigma Olomouc B - Bohemians Praha 1:1 (0:0) Domácí tým, povzbuzovaný kotlem z junior fanklubu, byl v prvím poločase lepší. Ale obrana Pražanů byla pozorná, takže prosadit se bylo velmi těžké. Ve 13. minutě pálil nad z dvaceti metrů Kobylík. Ve 20. minutě zahrál v pokutovém území Třasák rukou a Sigma kopala penaltu. Jenže tu Filip Rýdel zahodil, když překopl branku. Ve zbytku poločasu měl domácí tým více ze hry, ale gólovku si vypracovat nedokázal. Druhou půlku utkání začali hosté o něco aktivněji. A v 50. minutě šli do vedení. Přímý kop lízl hlavou Huňa a brankář Todor Kjučukov si míč hodil do své sítě. Možná i proto, že celý zápas kulhal poté, co si v první půlce přivodil zranění kotníku. Bohemians se z vedení neradovali dlouho. V 53. minutě napálil balon z úhlu na první tyčku z pravého křídla Vojtěch Schulmeister a gólman Václavík už zasahoval pozdě. Juniorka pak držela hosty daleko od své branky. Jediné nebezpečí pro Kjučukova znamenala v 65. minutě bomba Szaba, ale bulharský gólman ránu pod břevno vyrazil. O deset minut později přišla šance domácího celku. Přečíslení zakončil střílený centr Pulkerta, který před Martinem Vyskočilem vyrazil Václavík. V 77. minutě poslal Kobylík výtečný pas do vápna, ale Martin Vyskočil ani Vojtěch Schulmeister se k dorážce nedostali. V 81. minutě šli hosté do deseti. Michal Vyskočil fauloval Koukala, postižený hráč ho potom v přerušené hře udeřil míčem do obličeje a dostal červenou kartu. V závěrečné přesilovce už si Sigma B vytvořila pouze jednu vyloženou šanci, ale Vojtěch Schulmeister hlavičkoval nad. "V prvním poločase jsme byli jasně lepší, ale nebyli jsme patřičně aktivní v koncovce. Proti zkušené obraně soupeře jsme se nedokázali ze hry prosadit, jsem rád, že se nám podařilo po zaváhání brankáře alespoň vyrovnat," řekl po utkání trenér Sigmy B Zdeněk Psotka. Juniorka už ve druhém utkání přišla o body vzhledem k neproměněným penaltám. V Drnovicích zahodil pokutový kop Michal Ševela, dnes proti Bohemians Filip Rýdel. "Penalty na tréninku samozřejmě pilujeme, tam je například Rýdel neomylný. Ale příprava je něco jiného než zápas, kde je hráč nervozní," poznamenal Psotka. Branky: 53. V. Schulmeister - 50. Huňa. Rozhodčí: Gruber - Lukes, Novák. ŽK: Mi. Vyskočil - Třasák, Janeček. ČK: 81. Koukal. Diváků: 317. Sigma B: Kjučukov - Prekop, Škerle, Rýdel, Stoklásek - Krpec (76. Mi. Vyskočil), Ševela, P. Kobylík, Pulkert (86. Švrčina) - Ma. Vyskočil (90. J. Schulmeister), V. Schulmeister. Trenér Zdeněk Psotka.