Kanonáda U19 v Opavě

03.05.2009 / SCM

Ve 24. kole CDL zajížděla Sigma na půdu zachraňující se Opavy. Pro domácí to byl zápas o bytí a nebytí v první lize, protože šest kol před koncem ztrácí na nesestupové místo 6 bodů, a tak bylo o náboj postaráno již předem. 24. kolo CDL Slezský FC Opava - SK Sigma Olomouc 2:6 (0:1) Branky: 71. 1:3, 73. 2:3 - 34. 0:1 Navrátil (Nekuda), 50. 0:2 Pospíšil (Nekuda), 55. 0:3 Chlebek (Pospíšil), 75. 2:4 Vašíček (Přikryl), 77. 2:5 Pospíšil, 83. 2:6 Pospíšil Sestava: Šustr – Talián, Heinz (K), Soušek (46. Přikryl), Hála – Šindelář, Pospíšil, Navrátil (69. Němčák) – Vavřík, Nekuda (69. Vašíček), Chlebek. Trenér: Mgr. Václav Jílek Průběh zápasu a konečný výsledek však ukázali vyšší herní kvalitu hráčů z Olomouce, přičemž po většinu zápasu snesla jejich hra přísné měřítka. Od začátku začali hosté praktikovat svoji aktivní útočnou hru, s níž měl Slezský SK velké problémy. Z mnoha šancí v první půli se ale ujala pouze Navrátilova tečovaná střela z 20m – 0:1. Druhý poločas byl na góly o mnoho bohatší. Účet otevřel v 50. minutě Pospíšil, který ranou do šibenice vymetl pavouky z opavské brány – 0:2. O pět minut později zvýšil hlavou na 3:0 Chlebek a o osudu zápasu se zdálo být rozhodnuto. Rychle zpátky na zem se však musela Sigma vrátit v rozmezí dvou minut během 71. a 73. minuty, kdy domácí využili laxního přístupu hostí a korigovali na rozdíl jediné branky. Náznak překvapení naštěstí rázně zatrhl Vašíček v 75. minutě, který výstavně trefil Přikrylův centr – 4:2. Od této chvíle už bylo o vítězi definitivně rozhodnuto a ve velké pohodě hrající Pospíšil přidal ještě dvě branky, čímž završil svůj hattrick – 5:2, 6:2. V dalším kole hostí Sigma v sobotu 9.5. od 11h třetí tým tabulky FC Tescomu Zlín. Srdečně zveme všechny příznivce do Řepčína.