Kdo porazil Baník? Sigma!

23.09.2007 / A tým

V 7. kole I. Gambrinus ligy porazila Sigma svého soupeře z Ostravy na jeho vlastní půdě 1:0. O jedinou branku utkání se postaral Lukáš Hartig ve 13. minutě, když využil přihrávky Michala Hubníka. Vítězství mohl pečetit o dvě minuty stejný hráč, ale tentokrát tváří v tvář brankáři Vaškovi zaváhal a svůj "nájezd" neproměnil. Hanáci tak prolomili prokletí, které pro ně ostravské Bazaly znamenaly od sezóny 2001/2002, kdy zde naposledy bodovali. Trenér ostravských Karel Večeřa nemohl počítat do zápasu s Václavem Svěrkošem, jenž nebyl fit po prodělané angíně. Do základní sestavy se nevešel ani nedoléčený František Rajtoral. Naopak Martin Pulpit se musel, stejně jako proti Brnu, obejít bez zraněného Jurkiče a Aleše Škerleho. Sigma na Ostravu vlétla a aktvním napadáním dlouho znemožňovala Baníku vypracování vážnější příležitosti. Hráči Olomouce byli přímočařejší a z první branky se radovali již ve třinácté minutě. Po parádní přihrávce Michala Hubníka prostřelil brankáře Vaška Lukáš Hartig. O minutu později mohlo být na Hané ještě veseleji. Sám na brankáře Baníku postupoval opět Hartig, tentokrát však zvolil kličku, při které přidržel jeho nohy domácí brankář. Píšťalka sudího Jílka zůstala nepochopitelně hluchá. "Chtěl jsem udělat kličku doprava, ale brankář mě chytl za nohu," říkal po zápase útočník, jenž se postaral o první letošní branku Sigmy na hřišti soupeřů. Svou první příležitost si domácí vypracovali až po půhodině hry. Mičola nahrál Otepkovi, s jeho střelou si však Drobisz bez problémů poradil. Šanci ke zvýšení náskoku měla i Sigma. Ve 36. minutě poslal Kazár z rohového kopu míč na hlavu Rossiho, Vašek se však nenechal zaskočit. Očekávaný tlak domácích v úvodu druhého poločasu nepřišel. Do útoku se tak hnala Sigma, ale ofenzivní výpady končily na pozorné domácí obraně. V 61. minutě se dostal ke střele Magera, zasahovat musel opět výtečný Drobisz. Od 70. minuty Baník začal bušit do olomoucké obrany. Když se však neujala hlavička Otepky, průnik čerstvého Rajtorala ani Bystroňova střela, skončil zápas jednogólovým vítězstvím Sigmy. Po závěrečném hvizdu sudího Jílka nastala velká radost hostů a trenér Martin Pulpit běžel osobně poděkovat brankáři Petru Drobiszovi. "Toto vítězství patří hráčům jako poděkování za práci, kterou od začátku přípravného období i během sezony odvádějí v tréninku. Sportovně musím uznat, že ve druhém poločase jsme se dostali pod tlak soupeře. Baník je kvalitní mužstvo, chce hrát poháry. Nám se, stejně jako na Spartě, povedl první poločas, kde jsme měli proměnit i tu druhou stoprocentní šanci. Zápas by byl pro nás daleko klidnější," tvrdil šťastný olomoucký kouč po zápase a nezapoměl pochvalu pro olomouckého brankáře: "Chtěl bych vyzdvihnout Petra Drobisze, který nás dnes v kritických momentech podržel. Nesmí nám ale chybět pokora a od zítřejšího tréninku musíme zase tvrdě pracovat." Podobně po zápase mluvil i střelec vítězné branky: "Jsme rádi, že po té dvacetizápasové šňůře venku jsme dokázali vyhrát. Aby tyto body měly nějakou cenu, musíme je potvrdit domácím vítězstvím." Po zápase se útočník ještě vrátil ke svému druhému sólu, které neproměnil. "Měl jsem dát i tu druhou šanci, byli bychom více v klidu. Naštěstí nás vzadu podržel Petr Drobisz," řekl po zápase. FC Baník Ostrava - SK Sigma Olomouc 0:1 (0:1) Branka: 13. Hartig Baník: Vašek - Řezník, Cigánek, Bystroň, Tchuř - Metelka (77. Tesařík), Marek, Otepka, Mičola (62. Rajtoral) - Zeher (50. Varadi), Magera Olomouc: Drobisz - Jindřišek, Šuškavčevič, Hudec, Randa - Bajer, Rossi, Melinho, Kazár (81. Pulkert) - Hubník (68. Banaczek), Hartig (73. Kaščák) Další utkání hraje Sigma v sobotu 29.9. proti Slovanu Liberec. Zápas začíná na Andrově stadionu v 19:00, předzápasový program však již o hodinu dřívě. Přijďte za týden soutěžit a podpořit Sigmu v dalším ligovém souboji.