Klokaní neprůchodný beton rozložila až

30.07.2001 / A tým

Klokaní neprůchodný beton rozložila až čtvrthodiny před koncem bomba Kučery Dobývání dobře opevněné tvrze připomínalo utkání 27. kola Gambrinus ligy mezi SK Sigma Olomouc a Bohemians Praha. Hosté prakticky nepřekračovali půlící čárů, hráli na bezbrankovou plichtu. Nakonec Sigma klokaní beton přece jen rozbila, když v 74. minutě Kučera trhal síť. Tým je tři kola před koncem ligy stále druhý. Sigma Olomouc - Bohemians 1:0 (0:0) Od začátku se hrálo před brankou hostí. Bohemians jen odkopávali a bránili vlastní vápno. Sigma v jejich obraně skulinky dokázala najít. Nejprve vystřelil vedle Mucha. Ten poslal ve 29. minutě kolmo vpřed Vlčka, jehož lob z úhlu těsně minul prázdnou bránu. O šest minut později si Rojka pohrál s obranou, vypálil, ale brankář Čontofalský míč ze šibenice vytáhl. Vzápětí vyrazil i tvrdou střelu Hapala. Sedm minut před pauzou ještě těsně minul z úhlu levou tyč Hapal. Obléhání pokračovalo i po přestávce. Tentokrát se ale Sigmě nevedlo probít se do vápna. Vyšlo to jen jednou ve 49. minutě, rozhodčí branku Muchy pro ofsajd neuznal. V 74. minutě už stadion jásal. Hapal posunul míč doprava rozběhlému Kučerovi, po jehož bombě se Čontofalský jen otočil. Sigma už důležité vítězství dokázala uhájit, nic na tom nezměnila ani branka Hartiga z postavení mimo hru. Branka:74. Kučera. Rozhodčí: Hlaváč - Krátký, Holub. ŽK: Zdráhal, Hapal - Šírl, Kulig, Matuszny. Diváků: 8 120. Sigma:Bureš - Kučera, Kovář, Kotrys - P. Siegl (58. Kobylík), Mucha, Kováč, Urbánek - S. Vlček (88. Krohmer), Hapal - Rojka (69. Zdráhal). Trenér Leoš Kalvoda. Bohemians:Čontofalský - Valenta - Petrouš, Janáček, Mareš - Baláž, Kisel, Matuszny (78. Činčala), Kulig (70. Doležal) - Šírl, Hartig. TrenérVlastimil Petržela. Olomoucký den, 7. 5. 2001