Aktuality

Komuniké z mimořádného představenstva

09.08.2011 / A tým

Na základě nenadálých názorových změn v postupu Disciplinární komise FAČR svolal předseda dozorčí rady SK Sigma Olomouc Martin Novotný mimořádné zasedání představenstva SK Sigma Olomouc a. s. Komuniké z mimořádného zasedání představenstva SK Sigma Olomouc, a.s. svolaného na doporučení předsedy dozorčí rady, olomouckého primátora Martina Novotného, které se uskutečnilo v jeho kanceláři na olomoucké radnici dne 9. srpna 2011 od 13,00 hod. Jednání se vedle členů představenstva a předsedy DR účastnili rovněž všichni akcionáři klubu. Statutární zástupci klubu – členové představenstva Ing. Lébr a Ing. Gajda podali souhrnnou zprávu o vývoji šetření ve věci nařčení z údajné korupce v souvislosti s utkáním SK Sigma Olomouc, a.s. proti FK Bohemians Praha, a.s. (Střížkov) hraného dne 30. května 2009 a o průběhu jednání u Okresního soudu v Olomouci v období květen – červenec 2011. Současně byli akcionáři klubu informování o stavu jednání v téže záležitosti před orgány ČMFS resp. FAČR, zejména o nezdůvodněných změnách v postojích DK FAČR a nátlaku předsedy DK pana J. Goldy na urychlené „dořešení“ nařčení z údajné korupce ještě před rozhodnutím obecného soudu prvního stupně. Na uvedená vystoupení reagoval předseda dozorčí rady olomoucký primátor p. Martin Novotný, který zdůraznil skutečnost, že Statutární město Olomouc, jako t.č. největší akcionář SK Sigma Olomouc, a.s., investuje pravidelně a průběžně finanční prostředky do olomouckého fotbalu a jeho infrastruktury nejen ve prospěch olomouckého fotbalu, ale má na mysli i prospěch celého českého fotbalu, výchovu mladých fotbalistů pro reprezentaci ČR a budování odpovídajícího sportovního zázemí pro potřeby reprezentace ČR. Po následné diskuzi se zúčastnění jednomyslně shodli na dále uvedeném usnesení: 1. Odmítáme stupňující se úsilí ze strany některých jednotlivců FAČR, potrestat náš klub a jeho členy za neprokázanou korupci, když je zřejmé, že důkazy o takové činnosti neexistují nebo se jedná o podvržené materiály. 2. Nechápeme, proč nás někteří funkcionáři přesvědčují o tom, abychom se dohodli na „nějaké výši trestu“ a zdůvodňují to tím, že nám takto chtějí vlastně pomoci!? Žádného korupčního jednání se náš klub nedopustil a tyto čachry a „nabízené obchody“ odmítá. 3. Žádáme VV FAČR, aby na svém nejbližším zasedání odvolal z funkce předsedy DK ČMFS pana Mgr. Jiřího Goldu, který je v řešení tohoto sporu podjatý a při stanovování forem řešení tohoto případu postupuje nekompetentním způsobem. Změny ve veřejně vyhlášených záměrech (hlasování o důvěře pro svou osobu ve VV FAČR) a v přehodnocení výstupu ze zasedání DK FAČR ze dne 27. 6. 2011 v tom smyslu, že DK vyčká dokončení důkazního šetření u soudu a až pak rozhodne a jeho následného nahrazení oznámením, že svůj názor DK změnila a rozhodne již 18. 8. 2011, jen svědčí o nekompetentnosti, zaujetí a nedůvěryhodnosti předsedy DK p. Jiřího Goldy. Nekompetentnost a nedůvěryhodnost pana Goldy dále spatřujeme v trvalé snaze předbíhat v provádění důkazů obecný soud (takto mařit předkládané důkazy), tajně se scházet se svědky, hlásícími se se svědectvím až rok po zahájení řízení a brát jimi podvržené důkazy za rozhodující pro urychlené vyřešení. 4. I přes výhrady shora uvedené právní zástupce obžalovaného Petra Drobisze a člen představenstva našeho klubu připraví a nejpozději 16. 8. 2011 odešle disciplinární komisi a všem jejím členům zvlášť DK FAČR vyžádaný materiál vč. některých dosud neprovedených důkazů u soudu a i seznam svědků, kteří a proč jsou navrženi k podání svědectví v kauze u soudu dne 15. 9. 2011 vč. toho, že pokud se jedná o hráče nebo osoby působící ve vztahu k soutěžnímu utkání, zajistí jejich účast na zasedání DK dne 18. 8. 2011. 5. V této kauze, pokud nebude ukončena, aniž bychom byli poškozeni, využijeme všech právních prostředků a možností na svou obhajobu vč. následně možného vymáhání škod nám způsobených. V Olomouci dne 9. 8. 2011A tým - další aktuality:

Prohra po šesti zápasech. Sigma padla s Českými BudějovicemiProhra po šesti zápasech. Sigma padla s Českými Budějovicemi
| 19.10.2019
Sestava SK Sigma proti BudějovicímSestava SK Sigma proti Budějovicím
| 19.10.2019
13. kolo: Sigma přivítá České Budějovice13. kolo: Sigma přivítá České Budějovice
| 18.10.2019
Zahradníček před Budějovicemi: Hrajeme doma a chceme vyhrát Zahradníček před Budějovicemi: Hrajeme doma a chceme vyhrát
| 17.10.2019
Upřesnění 16. kola FORTUNA:LIGYUpřesnění 16. kola FORTUNA:LIGY
| 15.10.2019
Trenér Látal: Budějovice jsou nebezpečné hlavně v útokuTrenér Látal: Budějovice jsou nebezpečné hlavně v útoku
| 15.10.2019
Jakub Plšek a Michal Reichl nalévali polévky pro dobrou věcJakub Plšek a Michal Reichl nalévali polévky pro dobrou věc
| 11.10.2019
Upřesnění 15. kola FORTUNA:LIGYUpřesnění 15. kola FORTUNA:LIGY
| 11.10.2019
Sigma se Zbrojovkou znovuotevřela stadion Za LužánkamiSigma se Zbrojovkou znovuotevřela stadion Za Lužánkami
| 10.10.2019
Známe termín osmifinále MOL Cupu s DuklouZnáme termín osmifinále MOL Cupu s Duklou
| 10.10.2019OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná