Kotrys a Krohmer dostali v Blšanech červenou

27.08.2001 / A tým

Kotrys a Krohmer dostali v Blšanech červenou Fotbalisté prvoligové Sigmy Olomouc chtěli v Blšanech odčinit ztrátu bodů z posledního domácího zápasu proti Synotu. Jenže když tým přišel ve 4. minutě o vyloučeného Kotryse (za faul na pronikajícího protihráče před pokutovým územím), bylo jasné, že to nebude jednoduché. Blšany - SK Sigma Olomouc 3:1 (1:1) Navíc trenéru Leoši Kalvodovi chyběli další hráči základní sestavy. Přes noc ze soboty na neděli onemocněl obránce David Rozehnal, záložník Aleš Urbánek byl pro pokles výkonnosti a ne příliš dobrý přístup přeřazen do druholigové juniorky. Od začátku utkání tak poprvé v této sezoně nastoupili záložník Jiří Krohmer a obránce Ivo Krajčovič. V prvním poločase nebyla přesilovka domácích vůbec znát. Blšany ze hry nevymyslely vůbec nic, oslabená Sigma je s přehledem držela od svého vápna. Ve 40. minutě však na přímý kop vyskočil Hogen a Blšany vedly. Do přestávky jsme ještě dokázali odpovědět. Patrik Siegl rozehrál rohový kop a Pavel Hapal vyrovnal. V nadstaveném čase první půle ještě Jiří Krohmer těsně minul po sólovém úniku. I v úvodu druhého poločasu jsme Blšany v pohodě bránili a drželi slibný výsledek. Ale v 64. minutě dostal přísnou druhou žlutou Jiří Krohmer a i on musel ze hřiště. V 67. minutě potom v šestnáctce Sourada udeřil bez míče Radoslava Látala, obrana Sigmy přestala hrát v domnění, že rozhodčí přeruší hru. Ale nestalo se tak, Blšany útok dokončily, Hogen dal druhý gól a protesty olomouckých hráčů už byly k ničemu. Bez dvou hráčů v poli už byl odpor Sigmy v podstatě marný. Pět minut před koncem přidal po chybě obrany třetí branku Blšany Vladyka. V poslední minutě mohl snížit Stanislav Vlček, ale po pěkném uvolnění trefil jen nohu brankáře. Branky: 40. a 67. Hogen, 85. Vladyka - 44. Hapal. Rozhodčí: Řehoř. ŽK: Sourada - Kobylík, Krohmer. ČK: 4. Kotrys, 64. Krohmer po 2. ŽK. Diváků: 2238. Blšany: Obermajer - Vorel, Tichota, Drobný, I. Zbožínek - Devátý (46. Vladyka), Velkoborský, Zákostelský, Šelicha - Hogen, Sourada (78. Pešír). Trenér Miroslav Beránek. Sigma: Vaniak - Látal, Krajčovič (74. Špiláček), Kováč, Kotrys - Kobylík (76. Vlček), Siegl, Zbožínek, Krohmer - Hapal, Rojka (51. Mucha). Trenér Leoš Kalvoda. www.sigmafotbal.cz, 26. 8. 2001