Kotůlek: Budu muset hodně vytýkat

29.07.2013 / A tým

Zápas druhého ligového kola se fotbalistům SK Sigma Olomouc vůbec nepovedl. Utkání na Dukle prohráli nula čtyři a trenér Martin Kotůlek svůj tým nemohl chválit. „Budu muset hodně vytýkat,“ řekl Kotůlek. Jak hodnotíte utkání na Dukle? Zápas se mi hodnotí těžko. Když jsme v páté a šesté minutě dostali gól, tak mužstvo šlo hodně do kolen. Nemohli jsme ani běhat, mužstvo bylo pod takovou dekou … Těžko jsme se z toho dostávali, postupně až do konce poločasu. Soupeř byl na koni, dobře kombinoval, byl kvalitní. Po všech našich ztrátách to hrozili, byli nebezpeční. O poločase jsme si řekli, že ještě není konec, že to půjdeme zlomit. Myslím, že ve druhém poločase jsme měli docela slušné držení míče, ale bohužel to ke vstřelení gólu nevedlo. Pak jsme dostali třetí brankou po rozehrané standardce a v závěru z brejku, kdy už jsme to měli hodně otevřené. Po vás byl ten zápas po dvou rychle inkasovaných gólech složitý nejen vzhledem k té psychické dece, ale soupeř se mohl potom v klidu zatáhnout a čekat, bylo těžké se v zahuštěném prostoru prosadit. Hlavně po tom začátku šlo mužstvo Dukly hodně nahoru a nás to moc srazilo. Byli běhavější, kombinovali, najednou jich bylo plné hřiště, my jsme hlavně v obranné fázi nebyli ochotní podstupovat bránění, zůstávali jsme hodně nahoře, což jsem hráčům vytýkal. Potom se to zlepšilo, ale nepřineslo to gólový efekt. Budete muset po porážce 0:4 hodně vytýkat? Budu muset hodně vytýkat. Hlavně tu obrannou fázi a ten začátek, kdy nás to srazilo tak, že jsme nebyli vůbec schopní skoro ani běhat, to bylo vidět. Kluci si sami říkají, jak budeme makat, bojovat a potom to tam není. Oni to ale vědí. Vzít si z toho ponaučení je jedna věc, ale pak to ukázat v následujícím zápase další. Utkání nedohrál záložník Jakub Plšek. Co se mu přihodilo? Má něco s kolenem, teď ho na začátku týdne čekají nějaká vyšetření. Z úvodních dvou kol jste nezískali ani jeden bod. V prvním kole jsme s Libercem doma odehráli trošku smolný zápas, i když jsme šance měli. Na Dukle jsme nějaké měli šance až ve druhém poločase. Musíme pracovat dál, hledat ideální sestavu, protože někteří hráči přišli do týmu později. Od začátku zápasu nastoupil Šimon Falta, poprvé hrál v základní sestavě. Asi toho nakonec moc ukázat nemohl po tom zkaženém úvodu. I přesto tam měl Šimon dobré věci. Párkrát se tam dostal po své lajně, dával to před bránu, byl tam aktivní. Docela se mi i líbil, střídal jsem ho proto, že to chtělo nějaký impuls, nějakou změnu, ne proto, že by hrál špatně. Kvůli výkonu střídán nebyl. Zkoušel jeden na jednoho, což jsme chtěli. Jen mě mrzí, že se nedostal do zakončení, protože má výbornou střelu. Ale určitě mě nezklamal.