Kotůlek: Chyběla lepší finální fáze

31.10.2013 / A tým

V Poháru České pošty fotbalisté SK Sigma Olomouc dohráli. Po domácí prohře 0:4 s Jihlavou ve středu v podvečer hráli v odvetném utkání bezbrankovou remízu. Trenér Martin Kotůlek nechal většinu hráčů, kteří předtím hráli ligový zápas, odpočívat, příležitost dal dalším členům týmu. A některé z nich mohl po zápase pochválit. Jak hodnotíte odvetný zápas poháru v Jihlavě? Měli jsme dobrý vstup do utkání, líbilo se mi to. Byli jsme kombinační, rychlí po krajích, měli jsme dost střel. Ale bohužel nám chyběl akorát ten gól. Scházelo nám jen lepší dohrání ve finální fázi. Vytvořili jsme si šance i ve druhém poločase. Herně to nebylo špatné, s tím jsem byl spokojený, ale s výsledkem už ne, ale takový je fotbal. Přes domácí pohár už se vám tak cesta do toho evropského zavřela. Samozřejmě to je neúspěch. Bohužel se nám to nepodařilo. Byla to jedna z cest, ta se nám nepovedla. Ale jedeme dál, nic jiného nám nezbývá. Pokračuje liga, tam se ještě hraje o hodně bodů. Poprvé v soutěžním utkání hrál za áčko Sigmy Jaroslav Svozil. Jak se vám líbil jeho výkon? Myslím, že to odehrál vynikajícím způsobem, až jsem byl překvapený. V rozehrávce tam samozřejmě nějaké chybičky byly. Ale na to, že hrál první zápas, těžký zápas, to bylo dobré. Na to, že hrál první zápas, mě určitě mile překvapil. Myslím, že si řekl o možné stěhování do kabiny áčka. Protože jeho výkon byl vynikající. Nebyla to ale jediná změna v sestavě. Bylo jich tam víc a chtěl bych pochválit i další hráče. Hlavně v prvním poločase jsme byli silní na míči, v pohybu, postavením, v komunikaci, chyběly tomu jen ty góly. Ve druhém poločase už jste potom nebyli tolik aktivní, jako v prvním. Bylo to tím, že už ubýval čas a hráči stále museli dohánět manko čtyř branek, že už tam mohl být nějaký pocit marnosti? To bych mluvil za hráče, to nevím. Ale pak už jsme tam nebyli tolik silní po krajích jako v prvním poločase. Chtěli jsme, ale soupeř už si to hlídal. Ale i ve druhém poločase jsme měli nějaké šance, třeba Honza Navrátil neproměnil, i tak jsme několik možností k ohrožení brány měli. Vy jste před utkáním avizoval, že nastoupí jiní hráči než obvykle, aby vás mohli přesvědčit. A vypadá to, že někteří vás přesvědčit mohli. Ano. U některých byl výkon vynikající. Velké penzum práce a kvality odvedl Stef, Šimon Falta byl hodně ofenzivní a silný, Honza Javůrek byl určitě jeden z nejlepších hráčů v prvním poločas, Jarda Svozil překvapil, je vidět, že má formu.

Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
| 26.09.2016
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval