Kotůlek: Mohli jsme to uklidnit dřív

22.08.2013 / A tým

Prvního soupeře v národním poháru mají fotbalisté SK Sigma Olomouc zdárně za sebou. Modrá lavina ve 2. kole Poháru České pošty zvítězila v Mikulovicích 2:1, branky dali Jan Navrátil a Ivan Lietava. „Jsem spokojený s postupem, naše hra docela splňovala parametry, až na nevyužité šance,“ řekl trenér SK Sigma Martin Kotůlek. Před středeční pohárovým zápasem jste čekali, že vás čeká těžký zápas. A také to bylo docela těžké, domácí statečně bojovali. Ano, bojovali. Škoda, že jsme nevyužili pár šancí, bylo jich tam dost, třeba Doli šel sám na bránu. Mohli jsme to uklidnit dřív. Uklidnili jsme to až ke konci, ještě předtím jsme inkasovali, z toho samozřejmě radost nemám. Myslím si, že kromě standardek jsme soupeře do ničeho extra nepouštěli. Jinak naše hra docela splňovala parametry. Docela se nám povedlo střídání, Honza Javůrek přihrál na gól, který dal Ivan Lietava. Jsem spokojený s postupem. Možná jste měli trošku pech v koncovce, trefili jste třikrát břevno, několikrát byli sami před brankářem. To jsme trefili, no. Více střel jsme měli v prvním poločase, nabádal jsem hráče k četnější střelbě, nakonec ten rozhodující gól padl po centru. Facebook SK Sigma Olomouc Co bylo špatně při tom inkasovaném gólu? Nepřerušili jsme hru, nebyli jsme rychlostně tak dobří jako soupeř, který se dostal do šestnáctky. A tam už se těžko reaguje, když spoluhráče trefí. Podobný gól jsme pak dali my na dva jedna. Jaký jste měl po tom vyrovnání pocit? Přece jen do konce zbývalo jen pět minut? Věřil jsem, že postoupíme, že v Mikulovicích vyhrajeme. Bral jsem to tak, že jsme dostali gól a měli ještě dalších pět minut na to, abychom to zvládli. Jak jste si ten zápas užil? Postoupili jste, v Mikulovicích přišlo hodně diváků, atmosféra byla dobrá. Vynikající počasí, fanoušci výborní, byl jsem překvapený. Výborné hřiště, myslím, že i zápas byl zajímavý, i pro domácí diváky. Pro nás utkání dopadlo vítězně, jsem rád, že fanoušci viděli dobrý fotbal. Utkání nedohrál Martin Šindelář, musel odstoupit před přestávkou a pak střídat. Bude v pořádku? Má tržné zranění, nechtěli jsme nic riskovat. Po dohodě s lékařem jsme ho raději pošetřili a poslali tam jiného hráče. Ale bude v pořádku. SK Sigma Olomouc v síti Google +