Kotůlkovi premiéra vyšla, Sigma vyhrála

11.05.2013 / A tým

O naději v boji o třetí místo s novým trenérem Martinem Kotůlkem bojovali fotbalisté SK Sigma Olomouc v Příbrami. V utkání 27.kola Gambrinus ligy Hanáci postrádali tři hráče základní, hrát nemohli Pavel Dreksa, Michal Vepřek (oba trest za žluté) ani Michal Ordoš (zranění). V olomoucké sestavě bylo několik změn, přesto dlouho netrvalo a hosté byli aktivní. V 6. minutě střílel zdálky Schulmeister. O čtyři minuty později dal Varadi branku, ale jelikož to bylo rukou, oslava nebyla a olomoucký útočník dostal žlutou kartu. V 17. minutě střílel z dobré pozice Petr, jeho pokus nadvakrát lapil brankář Hruška. Domácí se také pokoušeli o protiakce, ale pozorná hra Sigmy v defenzivě jim nedovolila nic, za první poločas neměli ani jednu střelu na bránu. Sedm minut před koncem byli hosté blízko ke gólu, Petrovi chyběly centimetry, aby vystihl malou příbramskou domů. Po přestávce byl obraz hry stejný. Opticky silnější na balonu byli hosté, ale do nebezpečných pozicí pro zakončení se nedokázali dostat. Navrátil to zkoušel zdálky nohou, zblízka hlavou, ale nic z toho nebylo, scházela přesnost. Klaplo to v 67. minutě. Honza Javůrek se prosadil přes tři protihráče a po jeho akci poslal Sigmu do vedení Honza Navrátil. Sigma bojovala dál, to samé platilo i pro domácí, kteří také potřebují body. Sedm minut před koncem byl brankář Zlámal faulován, sudí nic nepískal, domácí dorážka šla naštěstí pro hosty do břevna. Dvě minuty před koncem utekl Šimon Falta, po šedesátimetrovém sólu obstřelil brankáře a bylo to 0:2. "Hráči dneska makali, chtěli to zlomit. A vyšlo to. Jsem šťastný," řekl trenér Martin Kotůlek. Příbram – SK Sigma Olomouc 0:2 (0:0) Branka: 67. Navrátil, 88. Falta. Rozhodčí: Jech – Moláček, Blažej. ŽK: Šlapák, Koukal, Hájovský – Varadi, Plšek. Příbram: Hruška – Jugas, Hájovský, Trapp (83. Valenta), Mišůn – Krbeček, Aziz, Pilík, Šlapák – Střihavka (46.Koukal), Wágner. Trenér František Straka. SK Sigma: Zlámal – Koutný, Škerle, Šindelář, Javůrek – Schulmeister, Navrátil (85. Falta), Hořava, Plšek (64. Pospíšil), Petr (76. Doležal) – Varadi. Trenér Martin Kotůlek. Střely na: 1:4 Střely vedle: 4:7 Rohy: 6:4 Fauly: 14:13 Ofsajdy: 3:7 Více fotografií z utkání najdete zde www.facebook.com/sksigmaolomouc