Kučera: Je to špatné, musíme do pauzy zabrat

24.11.2004 / A tým

Kapitán SK Sigma Olomouc Radim Kučera (*1974) se v sobotním utkání proti Opavě již poněkolikáté v sezoně vysunul z obrany na hrot ve snaze o zvrat nepříznivého výsledku. Jenže zatímco v utkáních proti Budějovicím, Slavii nebo Baníku byla ve hře maximální bojovnost a touha po úspěchu, tentokrát se Sigma zmítala v totální křeči. A ztrátu z první půlky dohnat nestačila, takže prohrála 0:1. Podle Kučery musí mužstvo zatnou zuby a zabrat v posledních dvou zápasech, které zbývají do konce podzimu. Jen tak může stávající krizi skončit. V utkání proti Opavě se Sigma nedokázala pořádně prosadit v ofenzivě. Něco jako územní převahu jste sice měli, ale gólové šance žádné. Proč tomu tak bylo? Proč? Nevím. Jsme hodně zklamaní. Počítali jsme s tím, že získáme tři body. Jenže Opavě vyšel jeden útok a body získala ona, ne my. Po jedné hloupé chybě jsme dostali branku, soupeře pak bránil v deseti a my jsme si s tím nedokázali poradit. Je to špatné. Branku jste dostali ve třicáté minutě. To je celkem brzy, bylo ještě dost času na otočení skore. Takový kousek se mužstvu povedl v této sezoně už několikrát, proč to nešlo v sobotu? Předchozích několik zápasů se nám podařilo otočit, také teď jsme se v kabině o přestávce hecovali, že to dokážeme znovu. Jenže ani po přestávce jsme si nevytvořili žádné šance a naše územní převaha šla do ztracena. Zatímco v dřívějších zápasech nás obdržená branka nakopla, tak teď měla přesně opačný efekt. Sigma ve čtyřech utkáních za sebou nejenže prohrála, ale navíc nedokázal dát ani jednu branku. Dá se tento stav už nazvat krizí? Je to doopravdy krize. Čtyřikrát za sebou prohrát, to hodně dlouho nepamatuju. Navíc jsme z toho dvě utkání ztratili doma se soupeři, Jabloncem a Opavou, kteří nepatří mezi špičku a určitě byli k poražení. To jsou utkání, ze kterých jsme měli mít povinné tři body. Doufám, že poslední dvě kola před zimní přestávkou zvládneme, musíme se z toho dostat už teď. Nejde to odkládat s tím, že se dáme do hromady přes přestávku a začneme pořádně od jara. To ne, musíme vyhrát oba poslední zápasy, v Drnovicích i doma proti Slovácku. Ale to, že už musíte, jste si říkali už po Teplicích. To je pravda. Už po tom utkání jsme tvrdili to samé. Bohužel se v posledních týdnech hodně trápíme v koncovce, finální fáze a zakončení, to je náš největší problém. A ke vší smůle ještě dostaneme pokaždé nějakou hloupou branku z první vážné akci soupeře, inkasujeme z první střely, která jde na naší branku.