Kučera: Jsem maximálně spokojený

13.08.2013 / B tým

První ostrý zápas v roli hlavního kouče Radim Kučera zvládl. Premiéru měl na lavičce v pozici trenéra v utkání SK Sigma Olomouc B versus Opava. Bylo to symbolicky proti klubu, ve kterém začínal s kariérou prvoligového hráče. Béčko v neděli dopoledne na Andrově stadionu porazilo v 1. kole MSFL Opavu s přehledem 4:1, branky dali Michal Holub (2x), Michal Ordoš a Martin Doležal. Máte za sebou premiéru jako trenér v mistráku za béčko, ale podle sestavy to hodně připomínalo spíš prvoligový tým, hráčů z áčka jste měl v neděli hodně. Ano, byli jsme posílení o hráče z áčka. Jsem rád, že k tomu přistoupili všichni zodpovědně. V prvním poločase bylo tempo hry vynikající. Druhý poločas, i když se vede tři nula, tak mělo tempo hry zůstat stejné, což jsem jim vtloukal do hlavy. Ale Opava k tomu přistoupila zodpovědně, nevzdala to. Naši hráči trošku usnuli na vavřínech, ztrácelo to tempo. Proto jsem začal střídat. Ale jsem maximálně spokojený. V prvním poločase jste hostům nedovolili prakticky nic. Byli v šoku, o poločase si asi něco řekli. Mně se líbila naše hra, byly tam náběhy, bylo to variabilní, bylo tam daleko více pohybu než ve druhém poločase. Pak už to bylo chvílemi trošku statické, míče létaly pomalu, předržovali jsme balon, z toho důvodu se druhý poločas trošku vyrovnal. Ale šancí jste měli dost v celém zápase, v prvním i druhém poločase. Hráči věděli, co a jak, jen to pokaždé neskončilo gólem. I když jsem hrával většinu kariéry v obraně, tak vtloukám klukům do hlavy myšlenku hrát co nejrychleji dopředu, nevracet míč zpátky, aby hra měla daleko větší tempo. Ty gólové šance, s tím už jsme se potýkali v přípravě, s tím neproměňováním. Bohužel nemám Míšu Ordoše, který šance umí dát. Ale jsem rád, že k tomu dostáváme a myslím, že to přijde i s tím věkem. Kluci ty góly začnou dávat. Míšu Ordoše sice v kádru nemáte, ale máte Míšu Holuba, který dal proti Opavě dvě branky a neměl daleko k hattricku. Jsem rád, že se Míša trefil. Protože ho trošku ta smůla provázela v přípravě i Juniorské lize. Ještě bych potřeboval, aby se chytil i Marek Schmidt. Ale my na tom pracujeme v tréninku a ono to určitě přijde. Je to jenom o tom pracovat, byl důsledný v šestnáctce a chtít ten gól dát. To je vždycky ta odměna za práci v zápase.

Béčko SK Sigma má první výhru z venkuBéčko SK Sigma má první výhru z venku
| 24.09.2016
Béčko SK Sigma jede do HulínaBéčko SK Sigma jede do Hulína
| 23.09.2016
Chromý: Celý tým odvedl dobrou práciChromý: Celý tým odvedl dobrou práci
| 20.09.2016
Béčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva gólyBéčko zvítězilo, Marek Schmidt dal dva góly