Kučera: Máme další body, jsme zpátky ve hře o bronz

02.03.2004 / A tým

Kapitán SK Sigma Olomouc Radim Kučera (*1974) v neděli v podvečer dovedl tým z Hané k prvnímu vítězství v jarní části Gambrinus ligy. V 19. kole soutěže porazila Sigma na Andrově stadionu Příbram 1:0 (1:0). Sigma si sama vytvořila dost šancí, ale neproměnila ani jednou, branku za ni musel dát hostující útočník Žemlík. To ale nemění nic na tom, že Olomouc získala další tři body a je v domácím prostředí po 19. mezi nejúspěšnějšími celky soutěže. Utkání proti Příbrami má Sigma zdárně za sebou. Ale zase to nebylo nic lehkého. Byl to hodně náročný zápas. Příbram si přijela pro bod, což bylo vidět hned od začátku utkání, když zdržovala při každé možné příležitosti. Pak sice chtěli hosté nakonec v závěru střetnutí zase spěchat, ale už jim to nebylo moc platné. Výkon týmu už byl lepší, především v první půlce. Proč jste ve druhé na téměř čtvrthodinku vypadli z role? Ve druhém poločase jsme přestali hrát svou hru. Chtěli jsme být aktivní jako v první půli, snažit se kombinovat a dostávat se do šancí. Jenže jsme nedokázali patřičně udržet balon. Měli jsme být aktivnější směrem dopředu, snažit se něco uhrát. Vždyť standardky jsme ve druhém poločase skoro vůbec neměli. A nakonec jste se museli dívat na časomíru a vyhlížet konec. Příbram byla v několika okamžicích dost nebezpečná. Ale soupeř jenom nakopával na vysoké hráče, což jsme myslím dokázali ubránit. Nic jiného ani nechtěli hrát, v závěru poslali do hry z lavičky všechny hlavičkáře. S Příbramí Sigma získala tři body zaslouženě, přesto nemohl být závěr zápasu ve větší pohodě? Vždyť rozhodnout jste mohli už v prvním poločase. To je fakt. První poločas jsme byli jasně lepší a protivníka k ničemu nepustili. Dařilo se nám, měli jsme dost šancí, jen Peter Babnič měl sám na noze dva góly, ten to mohl v klidu hodně brzo rozhodnout. Ale ještě že za nás tentokrát střílel Žemlík. Vyhráli jsme vlastencem, jenže takový je fotbal, i to se stává. Máme tři body, zase jsme se vrátili do hry o medailová místa. Navíc jsme ve třetím utkání v řadě neinkasovali, což je dobré. Sigma hrála na jaře tři zápasy, vy jste už vystřídal dva posty. S Jabloncem hrál na stoperu, v Teplicích na kraji zálohy a naposledy proti Příbrami znovu ve středu obranné formace. Jak se vám hrálo? Byl jste opět na místě, kde vás chce trenér stabilizovat. Myslím, že až na ty jednu chybku, kdy mi protihráč vedle Boba Cahy trošku splynul s davem, to bylo celkem v pohodě. Hrát proti urostlým útočníkům jako je Žemlík není jednoduché, ale celý tým opět plnil defenzivní úkoly dobře. Cílem Sigmy je hrát na jaře o místo v poháru, to znamená skončit v lize třetí. Teď jste v tabulce čtvrtí, na třetí Spartu ztrácíte dva body. V sobotu hrajete právě na Letné. Určitě by nebylo špatné si pozici se Spartou vyměnit? Hrát proti Spartě je pro každého hráče vždycky svátkem. Takže se samozřejmě už těšíme. Navíc naposledy jsme tam uhráli remízu jedna jedna a nebylo by jistě špatné tento výsledek minimálně zopakovat. Věřím, že s prázdnou se domů vracet nebudeme.