Kučera trefil Sigmě body

21.03.2005 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc jarní domácí premiéru zvládli. Hanáci hráli včera na Andrově stadionu v utkání 20. kola Gambrinus ligy proti Zlínu. Svěřenci trenéra Petra Uličného měli za úkol vítězstvím potvrdit bod vyválčený v Příbrami. A to se jim také povedlo, když jedinou branku zápasu dal ve 4. minutě kapitán Radim Kučera. SK Sigma Olomouc – Zlín 1:0 (1:0) Hanákům chyběli zraněný Roman Hubník a nemocný Reiter. Na velmi slušně připraveném trávníku byla Sigma v prvním poločase jasně lepší. Hostům nedovolila nic, Zlín ani jednou v první části zápasu nevystřelil. Domácí šli za svým cílem rychle. Ve 4. minutě kopal David Kobylík dva rohy za sebou. A druhý z nich znamenal vedení. Na první tyčce se prosadil hlavou Kučera a brankář Baránek se po balonu natahoval marně. V 8. minutě zkoušel Baránka překvapit z přímého kopu Kobylík. Rychlé vedení Sigmu nastartovalo a přišly další šance. Ve 14. minutě musel Baránek daleko ven z branky proti Michalu Hubníkovi. Ten sice udělal kličku, ale k efektivní koncovce akce nevedla. Minutu poté znovu pálil nebezpečně z dálky, tentokrát ze hry, Kobylík. Sigma byla dál lepší, ale prosadit se do koncovky se jí nedařilo. Přitom k tomu měla dost příležitostí, ale neujal se ani narážečkový průnik Špiláčka, kterému chyběla pouze adresná finálka. Po změně stran začali hosté více zlobit. Střela Fujerika z úhlu ale nemohla Vaniaka překvapit a nic dalšího defenziva Sigmy Zlínu dlouho nedovolovala. Hanáci se snažili definitivně rozhodnout druhou brankou, ale zakončení jim chybělo. V 57. minutě Hubník trefil jednoho z obránců, dvě minuty poté si naběhl na kolmou přihrávku, ale brankář Baránek vyběhl včas. V 70. minutě se po rohovém kopu ocitl v čisté pozici Zbožínek, ale z penaltového puntíku vysoko přestřelil. Zlínu se nakonec povedl jeden protiútok. Fujerik se dostal do tutové střelecké pozice, brankář Vaniak však potvrdil své výtečné reflexy a zachránil pro svůj tým vítězství. To mohla Sigma ještě potvrdit. V nastaveném čase si střídající König připravil míč ke střele, byl faulován, ale rozhodčí Adámek penaltu nezapískal. Z další akce šel König po ideální přihrávce Kobylíka sám, gólman Baránek vyběhl proti němu a pokus o střelu zblokoval. Ovšem pouze k Bednářovi, který odkrytou branku přestřelil. Branka: 4. Kučera. Rozhodčí: Adámek - Filgas, Kordula. ŽK: Špiláček - Vrtělka. Diváci: 4647. SK Sigma: Vaniak - Kovář, Hudec, Kučera, Pečnik - Randa, Špiláček, Zbožínek (83. König), D. Kobylík - Babnič (78. Škerle), M. Hubník (66. Bednář). Trenér Petr Uličný. Zlín: Baránek - Janíček, Koubský, Kroča, Lukaštík - Bača (77. Žemlík), Vrtělka, Švach, Zapletal (68. Jelínek) - Kalod (46. Fujerik), Činčala. Trenér Pavel Hapal.