Kučera: Udělali jsme důležitý krok

04.04.2012 / A tým

Po dvou prohrách fotbalisté SK Sigma Olomouc opět naplno bodovali. Doma v zápase třiadvacátého kola Gambrinus ligy porazili pražskou Slavii 1:0. „Body zůstaly doma. Což je pro nás v tuhle chvíli, když se podíváme na tabulku, úplně to nejdůležitější,“ řekl kapitán Radim Kučera. Na rozdíl od předchozích dvou kol jste tentokrát druhý poločas zvládli bez problémů. Trošku jsme si tentokrát vyměnili role. První poločas jsme sice vstřelili gól, ale nezvládali jsme jednoduché narážečky a přechodovou fázi Slavie. Vedli jsme jedna nula a umožnili jsme jí dvě šance. Stálo při nás štěstí. Takže z tohoto pohledu super. Myslím, že druhý poločas jsme tentokrát zvládli výborně, do ničeho jsme je nepustili a vítězství jsme si pohlídali. Ba naopak jsme mohli přidat trošku dřív nějaký pojišťovací gól, protože stav jedna nula je vždycky ošidný a třepete se až do konce. Musím říct, že jsme si asi zasloužili vyhrát, i když Slavia byla fotbalovější, v prvním poločase měla šance, ve druhém žádné. My jsme ve druhém také neproměnili šance, rvali jsme se. A body zůstaly doma. Což je pro nás v tuhle chvíli, když se podíváme na tabulku, úplně to nejdůležitější. Facebook SK Sigma Olomouc Po přestávce jste hodně šli za druhým gólem. Je to umocněno i tím, že jsme se dobře soustředili na defenzivu. Nechtěli jsme jim dávat prostor pro kolmice. My obránci jsme stáli víc u sebe, řekli jsme si, že do toho musíme dát sto deset procent. Což nám vyhovovalo, protože Slavia musela hru trošku otevřít. Hrála kombinačně, víc na riziko, to se vždycky otvírají samozřejmě nějaké díry. Navíc jim odešel Latka, což byla naše výhoda, máme tam našeho, jak já mu říkám dřevorubce, Zdenu Klesnila, který to podržel, rval se, takže jsme si o něj mohli pomoci. On to sklepl, dostávali jsme se do koncovky. Škoda, že jsme ten druhý gól nepřidali. Ale zase je dobré, že jsme udrželi nulu i pro Zdenu Zlámala. Máme z toho určitě dobrý pocit, hlavně z toho vítězství. Hra nebývá vždycky na krásu. Druhý poločas už to bylo daleko lepší, první ne. Ale bohužel, tak to ve fotbale chodí. Nikdo se nevyvaruje nějakých výkyvů. Pánbůh stál při nás, při těch tyčích, ale je to dobré, máme tři body, můžeme být spokojeni. Udělali jsme velice důležitý krok. Když vyhrajete a máte tři body v tabulce, tak tu kvalitu hážu trošku bokem. Štěstí se k vám přiklonilo možná i za ty dva předchozí zápasy, které jste měli dobře rozehrané, vedli jste vždy po poločase, zhruba po hodině hry byl stav nerozhodný, ale nakonec jste body neměli žádné. Možná ano. Samozřejmě někdy ten pánbůh stojí dobře, někdy ne. Z tohoto pohledu musím říct, že máme celkem zkušené mužstvo, a dva takové kolapsy, jako byl Liberec a Teplice ve druhém poločas, by se podle mě neměly stávat. Myslím si, že vzadu ta obranná čtyřka plus Amigo, máme dost zkušeností. Brání sice i záložníci, ono to bylo po určitých chybách, kdy jsme v přechodové fázi ztratili balony a byli rozestoupení, to beru. Ale prostě bychom si to měli víc pohlídat. Proti Slavii jsme to splnili, uhráli jsme nulu. Štěstí k fotbalu patří, my jsme ho tentokrát měli. Minule jsme ho třeba neměli. Musím uznat, že Liberec je momentálně úplně někde jinde, je to pro mě takový tajný kandidát na titul. Ten u nás předvedl svoji kvalitu. Ale v Teplicích jsme si to měli pohlídat daleko víc. Tam jsme minimálně remízu uhrát mohli, totálně jsme to pokazili. Ve druhém poločase jste soupeři na rozdíl od prvního nedovolili nic. V kabině o přestávce jste si měli co vysvětlovat? Samozřejmě. Řekl k tomu něco trenér, řekli jsme si k tomu něco i my hráči. Myslím, že ve druhém poločase to fungovalo na výbornou, nevím, že by měli hosté nějakou vyloženou šanci. Pohlídali jsme si to daleko více, poučili jsme se doufám i z těch zápasů s Libercem a Teplicemi, i z toho prvního poločasu. Takže doufám, že budeme zase hrát více takovou tu naši obranu, kdy hrajeme na nulu a dokážeme i pro Zdenu Zlámala udržet čisté konto. Což ale je samozřejmě i s podporou záložníků. Na druhou stranu musím říct, že pro obránce je první v řadě defenziva, nadstavba navíc je útočení. Řekli jsme si, že budeme vycházet vyloženě ze zajištěné obrany a když tam ten náznak bude, tak potom ano, ale musí to tam být zajištěné. Vy jste měl v prvním poločase jedno zaváhání. Chtěl jsem to uhrát zkušenostmi a udělal jsem blbost. Počkal jsem si na toho útočníka, až přiběhne ke mně a chtěl jsem to nastřelit do něj, aby byl aut pro nás. Ale v ten poslední moment mi tam dal trošku tělo a já jsem trefil balon špatně. Beru to samozřejmě na sebe. Ono je někdy jednodušší nespekulovat a raději to kopnout do autu nebo okamžitě pryč. Jsem rád, že z toho nepadl gól a budu se snažit polepšit. Sigma má jaro hodně o psychice. Pomůže vám, že jste pod sebe už dostali i Bohemians? Nám už mělo psychicky pomoci to, že jsme neprohráli první čtyři kola a vedli jsme doma nad Libercem jedna nula. To jsme měli mít psychiku dobrou. Ale pak nás přehráli. V Teplicích to bylo špatným výkonem celý zápas. Ale teď na tom bude asi Bohemka psychicky hůř, než my. Dotáhli jsme se na ně, máme je ještě doma. Udělali jsme důležitý krok. Musíme se podívat i pod sebe, Žižkov vstal z mrtvých, ztrácí na nás šest bodů, Baník pět. Ten distanc je pro klid duše lepší, ale ono ještě pořád není co oslavovat. Protože zápasů je hodně a ve fotbale je možné cokoliv. Když Sparta prohraje s Příbramí... My jsme vyhráli v Plzni. Ty výsledky jsou v lize jako na houpačce. Je to všude ve světě a takhle se to musí brát. Je to sport, není nikde narýsováno, že se ten zápas musí vyhrát. Fotbalová škola Romana a Michala Hubníka Obecně pro českého diváka, fanouška fotbalu, je to dobře, že už jsou výsledky takové. Sigma porazí čtyři nula Plzeň, pak doma prohraje dva čtyři s Libercem, nejsou už takové ty tradiční jistoty. Přesně tak. Hrál jsem bundesligu a tam to bylo markantní. Ty mančafty ze spodku tabulky většinou na jaře vyhrávaly. Tak je to i nyní. Ti ze spodku vyhrávají a ti, co byli ještě nedávno teoreticky v klidu, tak jsou najednou v ohrožení, padají dolů. A česká liga se vyrovnává. Ona dnes ani není výhoda hrát na domácím hřišti, někdy je to spíš svazující. Ty mančafty svoji kvalitu mají a soupeře si nevyberete. Může sem přijet Viktorka Žižkov, poslední v tabulce, hraje agresivní fotbal, někteří fanoušci si řeknou: ježíšmarja, porazíme Žižkov s odřenýma ušima. A on pak remizuje v Teplicích a porazí doma Jablonec. To samé, když Příbram vyhraje na Spartě. A kdo by od nás čekal, že vyhrajeme v Plzni? Ve sportu se tyto situace musí brát. Pro nás je dobře, že když máme body, tak ty špatné výkony můžeme hodit za hlavu. Za týden se nikdo nebude ptát, jak jsme porazili Slavii nebo jak jsme vyhráli na Slovácku. Ty body máme.

9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej
| 29.09.2016
Páteční zápas SK Sigma píská MrázekPáteční zápas SK Sigma píská Mrázek
Stačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon FaltaStačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon Falta
| 28.09.2016
Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby