Liberec přestřílel Sigmu a zvítězil

17.03.2012 / A tým

Sigma Olomouc v jednadvacátém kole nastoupila na Andrově stadionu proti Slovanu Liberec. Modrá lavina šla rychle do vedení brankou Michala Ordoše, Liberec však ve druhém poločase skóre otočil. Přestože se Sigmě podařilo ještě jednou vyrovnat, nakonec s Libercem prohrála 2:4. Bez dvou vykartovaných obránců musel skládat základní jedenáctku trenér Petr Uličný. Aleše Škerleho nahradil na pozici středního obránce Václav Koutný, na levém kraji defenzivní čtyřky nastoupil Martin Hála. Mimo vynucených změn trenér Petr Uličný do sestavy, která minulý týden rozstřílela Plzeň, nezasáhl. V úvodu utkání byl nebezpečnější Liberec. Již v páté minutě po rohovém kopu hlavičkoval Kelič. V jednadvacáté minutě se zase po pravé straně prohnal Theodor Gebre Selassie, po jeho pokusu se míč prohnal po brankové čáře a naštěstí skončil v zámezí. Byla to ale Sigma, kdo šel do vedení. Běžela pětadvacátá minuta, když Michal Ordoš vystihl rozehrávku hostů. Sám postupoval na brankáře Bičíka, kterého tvrdou ranou prostřelil. Dvě minuty po vstřelené brance mohli hosté vyrovnat. Rabušic ani Štajner na výborného Zlámala ale nevyzráli. Před koncem první půle mohla zase Sigma vedení zvýšit, Adam Varadi svou přízemní střelou jen protáhl brankáře libereckého Slovanu. Sigma o své vedení přišla ve druhém poločase. Liberec nejprve ve třiapadesáté minutě vyrovnal přesnou střelou Breznanika. Obrat hosté dokonali za další tři minuty, když po přesném centru Gebre Selassieho hlavičkoval na zadní tyči Rabušic. Sigma hnaná téměř sedmi tisícovkami fanoušků nesložila zbraně a vzápětí vyrovnala. Po průniku Navrátila Rossi nacentroval ze strany na zadní tyč, kde číhal Michal Ordoš. Střela olomouckému útočníkovi sice nesedla zrovna ideálně, přesto se míč dostal za záda libereckého brankáře. Liberec šel znovu do vedení v sedmdesáté minutě, kdy po centru Rilkeho hlavičkoval Štajner do protipohybu brankáře Zlámala. Přestože se Sigma tlačila v posledních minutách do útoku, inkasovala čtvrtou branku. V posledních vteřinách se trefil liberecký Musiol a pečetil tak prohru Hanáků 2:4. Sigma se i přes nepříznivý výsledek drží nad sestupovými příčkami s náskokem dvou bodů na patnáctý Baník Ostrava.
SK Sigma Olomouc - FC Slovan Liberec 2:4 (1:0) Branky: 25. a 61. Ordoš - 53. Breznanik, 57. Rabušic, 71. Štajner, 90. Musiol. Rozhodčí: Jílek - Lakomý, Štěrba. ŽK: Ordoš - Rabušic. Diváci: 6828 SK Sigma: Zlámal – Janotka, Kučera "C", Koutný, Hála – Pospíšil (78. Klesnil), Rossi, Navrátil (61. Heinz) – Schulmeister, Ordoš, Varadi (71. Podaný). Trenér Petr Uličný. FC Slovan: Bičík – Gebre Selassie, Kelič, Nezmar, Fleišman (55. Rilke) – Vácha, Janů (C) (46. Bosančič) – Šural, Štajner, Breznaník – Rabušic (89. Musiol). Trenér Jaroslav Šilhavý.
Střely na: 4:8 Střely vedle: 8:4 Rohy: 2:7 Fauly: 16:14 Ofsajdy: 1:8 Facebook SK Sigma Olomouc