Ligový dorost vyloupil Plzeň

23.10.2006 / SCM

21.10.2006 sobota 13,30 hodin Viktoria Plzeň U19 : SK Sigma Olomouc U19 0:4 (0:3) Branky: Horák 2x, Bernard, Petr, Sestava: Večeř – Šimeček, Plánička, Bodeček, Stroupek – Bernard, Huf, Tomčík, Nepožitek - Petr, Horák Střídání: 56, Štětina (Huf) 60, Nuc (Nepožitek) 70, Pospíšil (Bodeček) Hodnocení: V Plzni hráli naši dorostenci celý první poločas za neustálého deště a mokrý terén jim vyhovoval při rychlých kombinacích. Hned v úvodu utkání využil rychlého vhazování Nepožitek a po uvolnění našel krásným centrem Horáka, který hlavou vstřelil první gól utkání. Nadále byli naši dorostenci lepším týmem a výrazně omlazený tým domácích nepouštěli do žádných příležitostí. V polovině prvního poločasu vstřelil druhý gól po kolmé přihrávce Hufa Jakub Petr a v samotném závěru první půle vstřelil svůj druhý gól Horák. Druhý poločas se naši dorostenci soustředili více ne defenzivu a při brejkových situacích nebyli tak úspěšní jako v poločase prvním, přesto svůj náskok zvýšili brankou Bernarda po výborné individuální akci Štětina. Psotka: Jsem rád, že jsme toto utkání zvládli a že jsme konečně uhráli utkání s nulou. První poločas byl z naší strany lepší, byli jsme agresivnější a dařila se nám lépe kombinace. Ve druhém jsme už byli pasivnější a málo koncentrovaní v koncovce. 11. kolo 1. ČPP Ligy mladšího dorostu Viktoria Plzeň 17 : SK Sigma Olomouc 17 2:5 (1:1) Branky: Navrátil Jan 3, Kulíšek Miloš, Chlebek Lukáš Navrátil sestřelil hatrikem Plzeň V utkání dalšího kola 1. ČPP ligy zajížděl náš dorost do Plzně. Naši mladí dorostenci nastoupili v této sestavě: Kuriál Kulíšek – Heinz – Zapletal – Saitz (46´Machálek) Bouška – Vojkovský (40´Vančura) – Šichor – Navrátil Doležal (51´Nekuda) – Krč (40´Chlebek) Do utkání nastoupili hráči Sigmy aktivně, vytvořili si 2 šance, přičemž střelu Kulíška vykopával domácí obránce z brankové čáry. Bohužel přišla 10´utkání a chyba naší obrany a domácí trestali naše zaváhání 1:0. Naší mladící se nenechali zaskočit a po presinku na domácí obránce ve 14´ dorazil Navrátil do prázdné branky 1:1. Druhou část 1. poločasu si domácí vypracovali 2 gólové šance po rohových kopech, avšak nová posila v brance Sigmy, Roman Kuriál, se vytáhl a i díky jemu se šlo do kabiny za stavu 1:1. Druhý poločas začali naši mladíci opět útočnou hrou, za což byli odměněni nádhernou táhlou střelou Navrátila, který otočil vývoj utkání na moravskou strany 1:2. V zápětí však chybovala defensiva hostů a bylo srovnáno 2:2. O pár minut později přišel moment, který může naše diváky odhánět z tribun, to když rozhodčí nechal bez povšimnutí evidentní hraní rukou domácích, kteří házenkářsky zachránili na brankové čáře střelu hlavou Doležala. Sigma hrála však disciplinovaně a navíc výborně zvýšili úroveň hry hostů střídající hráči. Po přihrávce Vančury se rozběhl za obranu domácích a premiérovou trefou zvýšil Kulíšek na 2:3. O několik okamžiků přišel nejhezčí moment utkání, kdy se na pravé straně uvolnil Tomáš Machálek a nádhernou přihrávkou uvolnil nabíhajícího Navrátila, který zkompletoval svůj hatrik - 2:4. 15 minut před koncem utkání se předvedli útočníci Sigmy, kdy dorazil agilní Chlebek střelu Nekudy – 2-5. Hodnocení trenéra Jiřího Saňáka: Jsem rád, že jsme po přestávce předvedli útočný fotbal se spoustou šancí a branek. Pro domácí se utkání vyvíjelo dobře, ale v těžkých chvílích 1.poločasu nás podržel Roman Kuriál, kterému vyšla premiéra v našem dresu. 2 .poločas byl zcela v naší režii. Chci pochválit všechny své hráče za bojovný a útočný fotbal, i za to, že jsou disciplinovaní.