Loučení chyběly jenom branky

08.05.2002 / A tým

Loučení chyběly jenom branky Fotbalisté SK Sigma Olomouc se včera v utkání 29. kola Gambrinus ligy se Slavií Praha loučili se svými příznivci. Utkání Hanáků s Pražany skončilo bezbrankovou remízou. Sigma se snažila, seč jí síly stačily, ale nedokázala se gólově prosadit. Na druhou stranu pustila soupeře jen do tří vážnějších akcí. Z těch nic nebylo a tým si připsal na svůj vrub třetí čisté konto v řadě. SK Sigma Olomouc - Slavia 0:0 Už v 8. minutě centroval přes Hrdličku zprava Vlček a Reiterovi před odkrytou bránou moc nechybělo k hlavičkování. Po pěti minutách to zkusil z voleje sám Vlček, ale přestřelil. Na druhé straně hasil při dvou střelách hostí Marek Špilár, takže Vaniak nemusel zasahovat. Ve 26. minutě měli hosté největší šanci první půlky. Tomáš Došek nacentroval zprava před bránu a Skácel na zadní tyčce na štěstí pro domácí míč netrefil. Do pauzy se ještě dostali ke střelbě Vlček a Reiter, jenže nebyli přesní. Do druhé poločasu trenér Bohumil Páník přehodil krajní záložníky. Kobylík hrál vpravo a Zbožínek vlevo. V 55. minutě zahrozili znovu hosté, ale Gedeonova rána šla vedle. Hned z protiútoku našel Kobylík před bránou Reitera, ten atakován gólmanem hlavičkoval mimo tyče. Po pěti minutách se vzal slovo Reiter znovu. Jeho jedovka z hranice vápna brankáře Černého notně protáhla. V 65. minutě našlápl k samostatné akci Radim Kučera. Přeletěl přes půlku hřiště, zbavil se čtyř protihráčů, jenže střílel nad. V 73. minutě domácím zatrnulo. Dostálek se dostal do vápna, přihrál Šilhavému, který trefil levou tyčku. Ve zbytku utkání už zkoušeli střelbu jen domácí. Kobylík napálil dvojici beků, Špiláčkovu ránu k tyči Černý na dvakrát kryl, stejně jako hlavičku Špilára v nastaveném čase. Pak ještě hlavičkoval po přiťuknutí Vyskočila Reiter, ale míč proplachtil nad břevnem. Rozhodčí: Vidlák - Talpa, Gulajev. ŽK: Rozehnal, Špiláček - Gedeon. Diváci: 4830. Sigma: Vaniak - Špiláček, Špilár, Rozehnal, Kučera - Zbožínek, Kováč, Siegl (90. Krajčovič), Kobylík (85. Spáčil) - Vlček (87. Vyskočil), Reiter. Trenér Bohumil Páník. Slavia: Černý - L. Došek, Šilhavý, Petrouš, Sankovič (46. Vachoušek) - Gedeon, Dostálek, Stibůrek (62. Piták), Hrdlička - T. Došek, Skácel (81. Kuchař). Trenér Miroslav Beránek. Olomoucký den, 4. května 2002