Marnost Sigmy stále pokračuje

26.11.2002 / A tým

Marnost Sigmy stále pokračuje Podzim skončil, rychle zapomeňte. Tohle by mělo platit coby heslo hráčů SK Sigma Olomouc před blížící se zimní přípravou. Sigma totiž ani v posledním podzimním utkáním neuťala mizérii, která se jí drží v posledních sedmi zápasech. V těch tým z Hané ani jednou nevyhrála a dokázal dát jenom dvě branky. Podzim Sigma končila v Ostravě, a ač na Baníku sahala po bodu, když měla ve druhé půlce více ze hry i více šancí, nakonec neveze nic. Jako již na podzim tradičně. Baník Ostrava - SK Sigma Olomouc 2:1 (1:1) V sestavě hostí se neobjevil zadák Rozehnal, kterého do hry nepustilo svalové zranění. Nastoupil Caha a Kučera se přesunul zpět do středu obrany. Baník Sigmu prověřil hned ve 2. minutě. Svěrkoš šel sám na bránu, ale na Vaniaka nevyzrál. Pak přišly dvě možnosti Hanáků. Ve 4. minutě Vlček z úhlu minul, po chvíli se totéž po rohovém kopu povedlo z blízka po rohu Hubníkovi. Z dalšího protiútoku hledal Reiter Vlčka, ale ten místo střely z voleje zbytečně míč zpracovával. Domácí pak vyrazili k brejku, Svěrkoš se znovu objevil před Vaniakem. Sice olomoucké strážce kasy trefil, ale míč se přece jen došoural za brankovou čáru. Ostrava se snažila přidat další branku, ale Sigma už bránila pozorně. Směrem dopředu se jí ale moc nevedlo. Minutu před koncem vyrazil špatně domácí brankář centr Vlčka a pro Urbánka nebyl problém trefit opuštěnou síť. Ve druhém poločase byli hosté herně lepší než domácí. První tutovku Sigmy měl v 62. minutě Siegl. Vlček se ve vápně uvolnil, přihrál pod sebe, ale Sieglovu bombu brankář Laštůvka vytáhl na břevno a roh. Podobná situace přišla po sedmi minutách. Urbánek rozehrál trestňák, Kučera míč přizdvihl hlavou, ale Laštůvka jej znovu vytěsnil z podbřevna. Když Sigma neproměnila své druhopoločasové šance, přišel trest. V 79. minutě se po sérii autů a propadeném míči prosadil Prohászka. Sigma pak sice domácí přimáčkla, na poslední standardku vyběhl i brankář Vaniak, ale body opět, již popáté v řadě, nezískala. Branky: 8. Svěrkoš, 79. Prohászka - 44. Urbánek. Rozhodčí: Puček - Hranický, Filgas. ŽK: Bystroň, Látal, Matušovič - Kováč, Hubník, Vyskočil. Diváci: 7714. Ostrava: Laštůvka - Látal, Bolf, Dvorník, Pospěch - Lukeš, P. Besta, Bystroň, Čížek (71. Matušovič) - Svěrkoš (68. Prohászka), Lička (90. Sviták). Trenér Erich Cviertna. Sigma: Vaniak - Špiláček (21. Putík, 74. Ševela), Kučera, Hubník, Caha (80. Vyskočil) - Vlček, Zbožínek, Siegl, Kováč, Urbánek - Reiter. Trenér Jiří Kotrba. Olomoucký den, 25. listopadu 2002