Městské derby skončilo smírem

30.10.2002 / A tým

Městské derby skončilo smírem Olomoucké derby mělo na pořadu třinácté kolo druhé fotbalové ligy. 1. HFK i juniorka Sigmy do něj nešly v kompletním složení. Domácím chyběli pro karetní tresty útočníci Pinkava se Zdráhalem, hostům z těch samých důvodů brankář Kjučukov a obránce Spáčil. Holice navíc den před utkáním přišla na tréninku o dalšího hráče, když si svalové zranění přivodil Nečas. 1. HFK Olomouc - SK Sigma Olomouc B 1:1 (1:0) Ve 13. minutě se zjevil ve slibné pozici hostující Gába, ale po centru Vyskočila hodně dlouho zpracovával míč. V 17. minutě brankář domácích Hrdina vykopl míč jen k Vyskočilovi, ale ten z první prázdnou kasu netrefil. Holice založila rychlý brejk, Zavadil našel Guzika, který sólo zakončil lobem přes gólmana Černého. To ale bylo v prvním poločase ze strany domácích vše. Juniorka měla více střeleckých příležitostí. Vyskočilovu střelu ve 30. minutě Hrdina chytil, o osm minut později Mazouch přestřelil, dvě minut před pauzou rána Vyskočila třela břevno. Po přestávce byla znovu aktivnější Sigma. Holice ale hrozila z brejků a po jednom z nich nebezpečně vystřelil Lošťák. V 66. minutě ztratil míč ve středu pole Radek Řehák, Mazouch jesličkami poslal do vápna Krpce, který dalšími houslemi brankáři Hrdinovi vyrovnal. Po dvou minutách brankář Hrdina neuvěřitelně namazal výhoz přímo Krpcovi k noze, ale lob útočníka Sigmy naštěstí pro domácí zastavilo břevno. Ve zbytku zápasu sice měli hosté více za hry, ale skóre se neměnilo. Béčku Sigmy radost po utkání rychle zchladla. Ve kabině hráčům netekla teplá voda, takže hosté se museli spěchat osprchovat domů na Andrův stadion... Branky: 17. Guzik - 66. Krpec. Rozhodčí: Královec. ŽK: R. Kaščák, Zavadil - Ševela, Čep. Diváků: 670. 1. HFK:Hrdina - Henkl, R. Kaščák, R. Řehák, Štěpanovský - Šnajdr, Lošťák, M. Kaščák (70. Prčík), Zavadil - Krohmer, Guzik. Trenér Miloslav Machálek. Sigma B:Černý - Glos, Čep, Hubník, Krajčovič - Štrbík (64. T. Řehák), Ševela, Gába, Mazouch (84. Laštůvka) - Vyskočil, Krpec (90. Jemelka). Trenér Zdeněk Psotka. Olomoucký den, 29. října 2002