Městské derby skončilo smírem

30.10.2002 / A tým

Městské derby skončilo smírem Olomoucké derby mělo na pořadu třinácté kolo druhé fotbalové ligy. 1. HFK i juniorka Sigmy do něj nešly v kompletním složení. Domácím chyběli pro karetní tresty útočníci Pinkava se Zdráhalem, hostům z těch samých důvodů brankář Kjučukov a obránce Spáčil. Holice navíc den před utkáním přišla na tréninku o dalšího hráče, když si svalové zranění přivodil Nečas. 1. HFK Olomouc - SK Sigma Olomouc B 1:1 (1:0) Ve 13. minutě se zjevil ve slibné pozici hostující Gába, ale po centru Vyskočila hodně dlouho zpracovával míč. V 17. minutě brankář domácích Hrdina vykopl míč jen k Vyskočilovi, ale ten z první prázdnou kasu netrefil. Holice založila rychlý brejk, Zavadil našel Guzika, který sólo zakončil lobem přes gólmana Černého. To ale bylo v prvním poločase ze strany domácích vše. Juniorka měla více střeleckých příležitostí. Vyskočilovu střelu ve 30. minutě Hrdina chytil, o osm minut později Mazouch přestřelil, dvě minut před pauzou rána Vyskočila třela břevno. Po přestávce byla znovu aktivnější Sigma. Holice ale hrozila z brejků a po jednom z nich nebezpečně vystřelil Lošťák. V 66. minutě ztratil míč ve středu pole Radek Řehák, Mazouch jesličkami poslal do vápna Krpce, který dalšími houslemi brankáři Hrdinovi vyrovnal. Po dvou minutách brankář Hrdina neuvěřitelně namazal výhoz přímo Krpcovi k noze, ale lob útočníka Sigmy naštěstí pro domácí zastavilo břevno. Ve zbytku zápasu sice měli hosté více za hry, ale skóre se neměnilo. Béčku Sigmy radost po utkání rychle zchladla. Ve kabině hráčům netekla teplá voda, takže hosté se museli spěchat osprchovat domů na Andrův stadion... Branky: 17. Guzik - 66. Krpec. Rozhodčí: Královec. ŽK: R. Kaščák, Zavadil - Ševela, Čep. Diváků: 670. 1. HFK:Hrdina - Henkl, R. Kaščák, R. Řehák, Štěpanovský - Šnajdr, Lošťák, M. Kaščák (70. Prčík), Zavadil - Krohmer, Guzik. Trenér Miloslav Machálek. Sigma B:Černý - Glos, Čep, Hubník, Krajčovič - Štrbík (64. T. Řehák), Ševela, Gába, Mazouch (84. Laštůvka) - Vyskočil, Krpec (90. Jemelka). Trenér Zdeněk Psotka. Olomoucký den, 29. října 2002

Tým SK Sigma trénoval v BC GambareTým SK Sigma trénoval v BC Gambare
| 17.01.2017
Další týden přípravy zakončí dva zápasyDalší týden přípravy zakončí dva zápasy
| 16.01.2017
Laciné branky samozřejmě mrzí, řekl JílekLaciné branky samozřejmě mrzí, řekl Jílek
| 15.01.2017
Radek Látal v premiéře za áčko skórovalRadek Látal v premiéře za áčko skóroval
| 14.01.2017
Sigma hraje první přípravu, jede do ŽilinySigma hraje první přípravu, jede do Žiliny
| 13.01.2017
Druhý týden přípravy: testy na FTK a první zápasDruhý týden přípravy: testy na FTK a první zápas
| 10.01.2017
Do přípravy s týmem SK Sigma se zapojí útočník ManziaDo přípravy s týmem SK Sigma se zapojí útočník Manzia
| 09.01.2017
Jarní program soutěže změnila repre pauzaJarní program soutěže změnila repre pauza