Michal Hubník trefil Sigmě výhru

19.04.2004 / A tým

Těžký zápas odehráli fotbalisté SK Sigma Olomouc proti Synotu v utkání šestadvacátého kola Gambrinus ligy. Hosté ani omylem nepřipomínali soubor, který před pár týdny dostal na Baníku šestku a byli velmi nebezpeční. K tomu dobře bránili, s čímž si domácí dlouho nedokázali poradit. Jak na to ukázal ve druhé minutě nastavení střídající Michal Hubník. Jeho premiérový prvoligový gól znamenal výhru Sigmy a hlavně také to, že Hanáci jsou stále na druhé příčce tabulky. SK Sigma Olomouc - 1. FC Synot 1:0 (0:0) V úvodu zápasu se sice hosté snažili zlobit, ale přesná koncovka, to nebyla právě jejich silný stránka. Naopak v defenzivě byli pečliví, což Sigmě dělalo hodně problémů. Přesto domácí tým nějaké okénka v obraně Synotu našel. Ve 13. minutě netrefil balon v čisté pozici po rohu Špiláček. Ve 26. minutě utekl Caha, hledal na první tyčce Reitera, ale ten se k zakončení neprocpal. Reiter to zkusil o tři minuty později, byl přidržen ve vápně Rajnochem, ale sudí nic nepískal. Deset minut před pauzou zakončil brejk přesným centrem Babnič, Reiter se prosadil hlavou, ale mířil jen na střed do připraveného brankáře Drobizse. Ve 44. minutě byl v akci znovu Reiter. Našel si Glosův centr, hlavičkoval a Drobisz míč vyrazil před sebe. Reiter chtěl dorážet, ale s Kostkou na zádech to nešlo. Hostující zadák hrál navíc rukou... Do druhé půlky nastoupil místo zraněného R. Hubníka Vyskočil. A hned ve 49. minutě vybojoval při ataku míč, nahrál do vápna Reiterovi. Ten zkoušel najít Babniče, ale jeho přihrávku zhatil Palinek. Pak se na dlouhé minuty před brankami nic nedělo, hrálo se převážně ve středu pole. V 71. minutě byl při průniku faulován Vyskočil. Rozhodčí Šedivý nejenže nepískl nedovolený zákrok, ale navíc dal Vyskočilovi žlutou kartu, takže mladý olomoucký hráč nemůže za karetní stopku nastoupit v sobotu proti Slavii. Čtvrthodiny před koncem si narazil Reiter s R. Hubníkem, dostal se do střelecké pozice, jeho bombu však gólman Drobisz vyrazil. V 83. minutě byli poprvé ve druhém poločase v zakončení hosté, tečovaná střela Abraháma nemohla Vaniakovi 99. ligovou nulu sebrat. Radost pro domácí tým přišla v čase 91 minut deset sekund. Krajčovič vybojoval míč, Vyskočil poslal po levé straně Špiláčka, z jehož přesné přihrávky rozhodl skluzem o výsledku Michal Hubník. Na hřišti byl úspěšný střelec sedm minut, třetím dotykem míče dal gól. Branka. 90. M. Hubník. Rozhodčí: Šedivý - Gulajev, Lukes. ŽK: Špiláček, Vyskočil - Činčala, Čoupek, Kostka. Diváci: 7247. Sigma: Vaniak - R. Hubník, Hudec (46. Vyskočil), Kučera, Caha - Randa, Zbožínek, Špiláček, Glos (75. Krajčovič) - Reiter, Babnič (84. M. Hubník). Trenér Petr Uličný. Synot: Drobisz - Kostka, Rajnoch, Palinek, Čoupek (80. Kadlec) - Pavlík (46. Petržela), Abrahám, Polách, Činčala (75. Malár) - Meduna, Ivana. Trenér Karel Jarolím.