Mladší dorostenci rozhodli v poslední minutě

30.03.2005 / SCM

Mladší dorostenci Sigmy Olomouc zatím drží v tabulce třetí pozici a proti suverénně poslední Boleslavi nemohli pomýšlet na nic jiného než na vítězství. SK Sigma Olomouc – FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0) Domácí podle předpokladů vlétli na soupeře a zbytečně ho nepouštěli přes půlku. Už ve 2. minutě nedosáhl gólman Svozil na jedovatý centr Stroupka, ale míč proplachtil do zázemí. Potom se ke dvěma střelám dostal Pokruta a zvláště tou první dělovkou Svozila zaměstnal. Domácí vynikali rychlostí a své akce realizovali především po levé straně. Takovou přinesla i 26. minuta, ale Nepožitkovi chyběl k Hymrově přihrávce jediný krok. O deset minut později přinesl tlak dva rohové kopy, které ukončila nepřesná hlavička Čevely. Ve 38. minutě se zastavil čas, když z veliké dálky vypálil Pokruta a gólman Svozil konečky prstů srazil míč alespoň na břevno. Přestávka byla pro Boleslav vysvobozením a do druhé části radil trenér hostů svým hráčům bránit a zdržovat ze všech sil. O tom, že jeho svěřenci umějí i něco dopředu, přesvědčil všechny úvod druhého poločasu. Po faulu Hufa trefil Süsser přímý kop tak krásně, že už lavička hostů začala slavit, jenže gólman Barta neméně skvělým zákrokem míč vyrazil na roh. Ten přinesl nebezpečnou hlavičku Svobody. Domácí znatelně ubrali, a i když i nadále byli lepší, počet jejich šancí výrazně poklesl. Hosté svědomitě plnili trenérovy pokyny – šestnáctiletí kluci zdržovali celý poločas, zakopávali balóny a přihrávali fauly ještě lépe než zkušení ligisté, a fotbal zvracel někde mimo trávník. Už se pomalu zdálo, že destruktivní taktika nakonec vynese vytoužený bod, ale o vítězství dobra nad zlem nakonec rozhodl třináctý roh domácích v poslední minutě, který do sítě dostal Fryčák. Hosté ještě mohli vyrovnat z přísně nařízeného přímého kopu, ale zeď balón srazila a z protiútoku svým lobem dorazil hosty střídající Tomčík: „Boleslav v minulém kole porazila Spartu, takže jsme čekali, že to nebude jednoduché. Navíc pro nás je velice těžké hrát proti takovým týmům, které preferují absolutní defenzívu. Ve druhém poločase už jsme trošku znervózněli, přesto si myslím, že vítězství z poslední minuty bylo zasloužené,“ shrnul utkání trenér Jiří Saňák. Je jasné, že ne všechny týmy mohou hrát a hrají na vítězství, ale pokud si hráči už v mládí nesou takové návyky, jako je zdržování a simulování, těžko se jich potom budou v dospělosti vzdávat. Zvlášť, pokud jim budou přinášet úspěchy. Nezbývá než věřit, že cesta Mladé Boleslavi není běžným jevem. Branky: 80. Fryčák, 90. (+2) Tomčík Rozhodčí: Boček – Kumstát, Vychodil ŽK: Čevela, Pokruta Rohy: 13:1 Diváci: 50 Sestava SK Sigma: Barta – Stroupek, Čevela, Planička, Huf – Gloziga (46. Bernard), Pokruta, Fryčák, Paul (65. Tomčík) – Nepožitek, Hymr (61. Horák) Trenér: Jiří Saňák