Modrá lavina přivezla tři body, brankář Vaniak v

30.07.2001 / A tým

Modrá lavina přivezla tři body, brankář Vaniak v Teplicích čaroval Teplice - Novou sezonu Gambrinus ligy odstartoval v sobotu duel Teplice - SK Sigma Olomouc. Tým z Hané na Stínadlech dokázal vyhrát jedna nula, střelcem vítězného gólu byl ve 37. minutě Aleš Urbánek. Sigma si prožila v Teplicích několik premiér a návratů. Po čtyřech letech chytal za Olomouc brankář Martin Vaniak, po sedmi nastoupil v dresu Sigmy Radoslav Látal, po půlroční pauze zapříčiněné zraněním kolena si znovu zahrál ligu Pavel Zbožínek, čtyřčlenná obrana Sigmy nastoupila v lize poprvé ve zbrusu nové složení. Teplice - Sigma Olomouc 0:1 (0:1) Prvních třicet minut Sigma v Teplicích ukazovala, že rozhodně nechce hrát ustrašeně zezadu a jen bránit. Domácí k ničemu nepustila, naopak se sama snažila o zteč. Hosté zahrávali do 20. minuty čtyři přímé kopy, ale před bránou se po centrech neprosadili. Ve 24. minutě vysunul Špiláček přesným pasem Kobylíka, jehož centr lapil těsně před Vlčkem brankář Poštulka. Ve 30. minutě pak Muchův slalom zakončil nepovedenou střelou z osmi metrů Hapal. Teplice si vzaly slovo ve 32. minutě, a hned pěkně hlasitě. Po rohovém kopu napřáhl z dvaadvaceti metrů Voříšek, brankář Vaniak bravurní robinzonádou balón letící do šibenice vyrazil. Pět minut na to padl první gól sezony. Hapal ve vápně přihrál Muchovi, ten si zpracoval míč, poslal jej proti noze na šestnáctku nabíhajícímu Urbánkovi. Na jeho pumelenici do vinklu byl gólman Poštulka krátký. Do přestávky vaniak ještě jednou podržel své barvy. Ve 40. minutě vyrazil na brankové čáře gólovou hlavu Semeníka i dorážku Rady. Pět minut po pauze sebral míč Poštulka v poslední chvíli z nohy Hapalovi. V 58. minutě opět úřadoval čaroděj Vaniak. Ránu Semeníka zblízka vyrazil, dorážka Vachouška šla potom o pár metrů nad. V 64. minutě našlápl k sólu Kobylík. Prošel sedmdesát metrů hřiště, nevadili mu ani tři protihráči, ale střílel vedle. Tepličtí sice měli optickou převahu, ale k mnoha střeleckým pokusům je Sigma nepouštěla. Naopak sama chtěla soupeře dorazit. V 77. minutě si Kobylík narazil ve vápně s Vlčkem, obešel obránce, ale trefil jen Poštulku. V 90. minutě šli sami na jednoho střídající Rojka se Zbožínkem. Rojka přihrál Zbožínkovi, jenže jeho lob přes gólmana Poštulku letěl nízko. V nastaveném čase byl znovu v akci čaroděj mezi olomouckými tyčemi. Už se hrálo více než minutu přes čas, když míč po rohu napálil z první Semeník, ale Vaniak znovu ukázal, že je česká špička. Branka:37. Urbánek. Rozhodčí: Beneš - Ondo, Hranický. ŽK: Rampáček - Rozehnal, Mucha. Diváků:8325. Teplice: Poštulka - Frťala - Kukol, Rada, Rampáček - Verbíř, Frýdek (82. Strouhal), Voříšek, Kolomazník (86. Leitner) - Semeník, Vachoušek (65. Doležal). TrenérDušan Uhrin. Sigma: Vaniak - Látal, Rozehnal, Špiláček, Kotrys - Kobylík (90. Krohmer), Mucha (79. Zbožínek), Kováč, Urbánek - Vlček (88. Rojka), Hapal. Trenér Leoš Kalvoda. Olomoucký den, 30. 7. 2001