Modrá lavina se opět probudila, za dvě minuty šmikla Opavu

15.03.2004 / A tým

Třináctka v kalendáři byla v sobotu šťastnou pro fotbalisty SK Sigma Olomouc. Hanáci hráli ve 21. kole Gambrinus ligy v Opavě. Zápas jim vyšel a domů se vraceli s tříbodovým ziskem. Sigma sice v 66. minutě prohrávala 1:0, jenže potom hanácká modrá lavina během dvou minut domácí tým smetla z hrací plochy a nebylo co řešit. Mužem utkání byl olomoucký forvard Martin Vyskočil. Nejprve byl u opavské penalty, pak vyrovnal a nakonec udělal vítězný gól pro Zbožínka. Brankář Martin Vaniak sice po 429 minutách přišel o čisté konto, ale tři body putovaly na Hanou. SFC Opava - SK Sigma Olomouc 1:2 (0:0) V 5. minutě musel brankář Vaniak zasahovat proti střele domácího Pospěcha z otočky, ale to bylo ze strany Opavy v první půlce vše, co bylo nebezpečné. Hanáci byli směrem dopředu aktivnější než v předchozích zápasech jara. V 7. minutě rychlou akci pokazil špatnou přihrávkou Babnič, po čtyřech minutách poslal kolmou příhru Reiter pro Babniče, jenže tomu se nepovedla klička a o balon přišel. Domácí předváděli jen ostré zákroky, které sudí Zejda čert ví proč neviděl. Sigmu to ale nezastrašilo. Ve 21. minutě si na Glosův pas zleva naběhl Reiter, bombou z úhlu trefil jen opavského brankáře Vaška. Na tom pohořel dvakrát v rychlém sledu Babnič. Nejprve se k míči nedostal včas, pak Vaška v čisté pozici nastřelil. I druhou půlku zahájila nebezpečná situace Opavy. Dort zatáhl balon k vápnu, přihrál Pospěchovi, ale ten vystřelil úplně pryč. V 51. minutě se probíjel do vápna Glos, Vašek musel ven a míč včas sebral. V 59. minutě hlavní rozhodčí Zejda hrubě ovlivnil utkání. Vašek vyběhl ven ze šestnáctky, sundal Babniče, ale Zejda mu dal nepochopitelně pouze žlutou kartu. Sigma se snažila rozhodnout zápas, ale gól padl na opačné straně. Dort se po kontaktu s Vyskočilem ve vápně složil jako po zásahu vysokým napětím a domácí kopali penaltu. Tichota poslal desítku na opačnou stranu než skočil Vaniak. Na nepříznivý stav reagoval trenér Uličný dvojím střídáním. Ze hry stáhl Reitera s Babničem, nastoupil Schulmeister a Randa. V 71. minutě měl brankář Vašek dost práce s hlavičkou Vyskočila, po následném rohu pálil z úhlu mimo Špiláček. Sigma šla za svým bodový cílem, byla aktivní, hnala se stále vpřed. V 76. minutě zastavil gólovou akci Schulmeistera špatně zamávaný ofsajd. A pak už začala modrá lavina pořádně úřadovat. V 80. minutě poslal Randa do čisté šance Vyskočila, tomu střela nesedla tak, jak by potřeboval. V téže minutě pak využili hosté zaváhání domácí obrany, Kučera vyjel s míčem vpřed, cestou k bráně si počkal, namazal Vyskočilovi, který odkrytou bránu trefil. Po dvou minutách zatáhl balon po prvé straně R. Hubník a předal ho Vyskočilovi. Ten nacvičil slalom speciál s opavskou obranou, přihrál pod sebe nabíhajícímu Zbožínkovi. A na jeho střelu neměl brankář Vašek nárok. Branka: 66. Tichota (pen.) - 80. Vyskočil, 82. Zbožínek. Rozhodčí: Zejda - Krátký, Wilczek. ŽK: Vašek, Metelka - Vyskočil. Diváků: 5321. Opava: Vašek - Jašek (56. Půda), Tichota, Loučka - Metelka, Baránek, Sviták (84. Faldyna), Putík (62. Zeher), Pšeničnyj - Pospěch, Dort. Trenér Pavel Hapal. SK Sigma: Vaniak - R. Hubník, Hudec, Kučera, Caha - Vyskočil, Zbožínek, Špiláček, Glos - Reiter (69. Schulmeister, 90. Ševela), Babnič (69. Randa). Trenér Petr Uličný.