Modrá lavina se valí dál

07.03.2011 / A tým

Dohrávka jedenáctého kola Gambrinus ligy mezi Sigmou Olomouc a Baníkem Ostrava znamenala jarní premiéru Hanáků na domácí půdě. Sigma si se severomoravským soupeřem poradila a po brankách Tomášů Janotky a Přikryla zvítězila 2:0. Premiéru měla dnes i nová velkoplošná obrazovka, kterou před zápasem slavnostně rozsvítili akcionář SK Sigma Olomouc a ředitel Exekutorského úřadu Přerov Robert Runták a hejtman olomouckého kraje Martin Tesařík. Trenér Sigmy Zdeněk Psotka mohl počítat se všemi hráči svého kádru. Z minulého týdne se uzdravil i kapitán a obobnost kabiny Radim Kučera. Olomoucký kouč dal v útočné trojici tentokrát přednost malému technikovi Navrátilovi před vysokým Ordošem. Sigma se od prvních minut tlačila do útoku a zatažený Baník čekal na protiútoky. Po dvaceti minutách hry pálil aktivní Šultes, jeho pokus Daněk kryl. Do další šance se dral Šultes o pět minut později, ale přestřelil. Když se po půl hodině hry tlačil Šultes již do své třetí šance, zastavil jej nedovoleným zákrokem na hranici pokutového území ostravský stoper René Bolf. Sudí Příhoda odpískal pokutový kop, z kterého se prosadil Tomáš Janotka a zaznamenal čtvrtou branku v probíhající sezoně. Ostravští měli šanci na vyrovnání čtyři minuty před koncem první půle. Petr Drobisz ale včas zasáhl před dotírajícím Nevesem. Do druhé půle lépe vstoupil ostravský Baník. V padesáté minutě měli bílí na kopačkách vyrovnání, olomoucká obrana však na poslední chvíli odrazila míč na roh. O sedm minut později se blýskla tutovkou Sigma. Sám před brankářem měl míč na kopačce Navrátil, ten mu však sjel a odkutálel se pouze k brankáři Daňkovi. Další velkou šanci zazdil v šestasedmdesáté minutě Hořava, který po přihrávce Ordoše nechal vyniknout brankáře Daňka. Devět minut před koncem zápasu Sigma definitivně stvrdila vítězství. Z pravé strany hřiště přihrával Janotka volnému Přikrylovi, který míč zasunul přesně k tyči. Pro osmnáctiletého útočníka to byla premiérová trefa v nejvyšší soutěži. Sigma si tak po dvou brankách dnešních oslavenců - Janotky a Přikryla, připsala další tři body do ligové tabulky a vyšvihla se opět na třetí místo. "První poločas to bylo dobré směrem dozadu, dopředu tam byl strach něco udělat, vyvést balon. Druhý poločas ukázal, čeho jsme schopni. Gól jmse dostali z nesmyslné penalty a poločas jsme dohráli v křeči. Měli jsme tam šance, ale chyběl nám lepší přechod do útoku. Myslím, že zápasu by více svědčila remíza," zhodnotil zápas trenér Baníku Karol Marko. "Průběh utkání byl podle očekávání. Jsme spokojeni s prvními pětašedesáti minutami, kdy jsme hráli velmi dobře. Druhý poločas jsme začali náporem, ale bohužel jsme z toho nevytěžili branku, která by nás uklidnila. Pak jsme trošku znervozněli, naštěstí nám potom vyšla jedna brajková situace. Ale těch jsme tam měli víc. A pokud chceme hrát Evropskou ligu, tak musíme podávat mnohem lepší výkony, než dnes," řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka.
SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava 2:0 (1:0) Branky: 32. Janotka (pen.), 82. Přikryl (Janotka) Rozhodčí: Příhoda - Peřina, Štěrba Diváci: 6708 Sestavy: Sigma: Drobisz - Janotka, Kučera "K", Škerle, Vepřek - Rossi, Bajer, Navrátil (60. Přikryl) - Šultes (82. Ordoš), Doležal (84. Tomeček), Navrátil Baník: Daněk - Varadi, Bolf, Neves, Šmejkal - Šenkeřík, Marek (64. Greguš), Lukeš, Hušbauer, Frejlach - Zeher (60. Fantiš)
Střely na branku: 9:2 Střely vedle: 4:4 Rohy: 5:4 Fauly: 21:23 Ofsajdy: 1:1