Modrá lavina zvítězila v Boleslavi 3:2

06.04.2012 / A tým

Pohledné utkání nabídla televizní předehrávka čtyřiadvacátého kola Gambrinus ligy mezi Mladou Boleslaví a Sigmou Olomouc. Po dvou brankách Martina Pospíšila a přesné trefě Martina Hály zvítězila Sigma 3:2. Trenér Petr Uličný vsadil v útočné trojici na Honzu Schulmeistera, Zdeňka Klesnila a Jakub Podaného. Michal Ordoš do Boleslavi s týmem necestoval, protože si odpykává trest za čtyři žluté karty. Sigma Olomouc byla v úvodu zápasu lepším týmem. Po čtvrt hodině hry měl vedoucí branku na hlavě Jakub Podaný, špatně umístěný a málo razantní pokus brankář Miller zlikvidoval. Ve dvaadvacáté minutě to byla zase Mladá Boleslav, kdo byl blízko vstřelené brance. Obrovský závar v pokutovém území Sigmy ale vyřešil odkopem z brankové čáry Tomáš Janotka. Vzápětí měl další šanci Štohanzl, jehož ránu usměrnil za Zlámalova záda Kúdela. Pro postavení mimo hru ale nemohla být branka uznána. První regulérní branka tak přišla po půl hodině hry. K rychlému protiútoku se rozběhl Honza Navrátil, dvakrát vystřelil, ale skórovat se podařilo až dorážejícímu Martinu Pospíšilovi. Pro dvacetiletého záložníka to byla první ligová branka. Vedení vydrželo Hanákům pouhé dvě minuty. Po chybě v obraně se dostal v pokutovém území k míči Jakub Mareš a přízemní střelou prostřelil Zdeňka Zlámala. V závěru první půle měla Sigma štěstí. Po centru Šírla se k sólu nadechl Chramosta a ze šestnácti metrů orazítkoval Zlámalovu tyč. Fotbalová škola Romana a Michala Hubníka Ve druhém poločase se podařilo domácím skóre otočit. Obrana Sigmy neuhlídala Štohanzla, který před Zlámalem zachoval chladnou hlavu a poslal míč do sítě. Stejně jako neudržela vedení v prvním poločase Sigma Olomouc, "podařil se" stejný kousek i Mladé Boleslavi. Dvě minuty po inkasované brance zahrával standardní situaci Honza Schulmeister, přesným centrem našel Martina Pospíšila, který měl dostatek času a prostoru zpracovat míč a přesně vystřelit. Modrá lavina se rozjela naplno. Vstřelená branka Hanáky povzbudila a Sigma byla lepším týmem. V osmašedesáté minutě tak přišlo zasloužené vedení, když centr Martina Hály nikdo netečoval a míč zaplul až za záda brankáře Millera. Mladá Boleslav se s nepříznivým výsledkem nehodlala smířit. Sigma má ale Zdeňka Zlámala, který ve čtyřiasedmdesáté minutě vychytal rychlý protiútok Chramosty. V závěru utkání se přiklonilo na stranu Sigmy štěstí a skóre se již neměnilo.
FK Mladá Boleslav - SK Sigma Olomouc 2:3 (1:1) Branky: 35. Mareš, 56. Štohanzl - 33. Pospíšil, 58. Pospíšil (Schulmeister), 68. Hála (Klesnil). Rozhodčí: Jech - Štěrba, Pilný. ŽK: Štohanzl, Šírl, Johana, Kalina - Janotka, Pospíšil, Zlámal. Diváci: 1530. Facebook SK Sigma Olomouc Ml. Boleslav: Miller - Šírl, Rolko, Dimitrovski (85. Bořil), Kalina - Janíček, Kúdela - Mareš, Kulič (69. Fillo), Štohanzl - Chramosta. Trenér: Miroslav Koubek. SK Sigma: Zlámal – Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek (60. Hála) – Navrátil, Rossi, Pospíšil (81. Dreksa) – Schulmeister, Klesnil, Podaný (90. Varadi). Trenér Petr Uličný. Střely na: 7:7 Střely vedle: 3:2 Rohy: 4:7 Fauly: 14:16 Ofsajdy: 9:4