MSDL - 11. kolo SK Sigma Olomouc - Třinec

18.10.2006 / SCM

sobota 15.10.2006, mistrovské utkání MSDL – starší dorost SK Sigma Olomouc U18 – Třinec 4:0 (2:0) hřiště Řepčín, 10.15 hodin Utkání se hrálo za příjemného podzimního počasí na travnatém hřišti v Řepčíně. Domácí se od úvodu ujali taktovky, a do konce utkání míč Třinci nepůjčili. Sigma měla míč stále na svých kopačkách, ale do 20. minuty hrála bez nějakého většího tlaku, měla jen minimum zakončení ze střední vzdálenosti. Poté udeřila. Po průniku Štětiny a narážečce s Blahou, krásnou střelou prvně jmenovaný započal vítězství Olomouce. Poté Sigma zvýšila obrátky a do poločasu si vytvořila několik slibných příležitostí, avšak gólového efektu se ujala po Škodově propichu do pokutového území až střela Pospíšila, který prohodil míč obránci mezi nohama a sám před brankářem míč jednoznačně zakončil na 2:0. Druhou půli začala Sigma jak skončila. Gólem v třinecké síti. To když ve 48. minutě, po autovém vhazování do pokutového území Nuce na Pospíšila, se Pospíšil sám obtočil kolem obránce a nekompromisně zakončil na 1. tyč. Poté došlo ke dvěma střídáním. Když hřiště upustili Nuc se Štětinou, a na jejich posty nastoupili Koutek s Winklerem. Pak Sigma na chvíli upustila z koncentrace a byli z toho 2 nebezpečné příležitosti, se kterými si však domácí zadáci poradili. Poté došlo ze strany Olomouce k několika průnikům. Gólem skončila standartní situace a rohový kop Javůrka, míč se dostal do skrumáže před branku, kde se nejlépe orientoval nový muž na hrací ploše, Vojkovský, který přiťukl míč Dreksa, který zkušeně, bodlem, zakončil na 4:0. Od úvodu utkání jsme hráli koncentrovaně v obranné fázi, avšak dlouho jsme drželi míč, málo agresivně v presových situacích, v tlaku na míč, což se nám vymstilo, když jsme první gól vstřelili až ve 21. minutě. Poté se hra zlepšila, došlo k vytvoření několika pěkných kombinací, které nám bezzubý Třinec umožnil. Za celé utkání nedošlo ze strany Třince k žádné kloudné akci. Na začátku druhého poločasu nám pomohl třetí vstřelený gól a tímto okamžikem se víceméně utkání v klidu dohrálo. Jsem rád, že toto jednoznačné utkání hráči zvládli po předchozím zaváhání na hřišti Sparty Brna. Rozdíl byl v tom, že teď jsme všechny 100% šance proměnili, což se v Brně nestalo. Je velmi dobré, že jsme hráli s obdrženou nulou na svém kontě, a také, že střední obránci zvládli utkání bez zaváhání, když byli celé utkání soustředění na každou situaci. Góly (Asistence) 21. minuta – Štětina (Blaha) 43. minuta – Pospíšil (Škoda) 48. minuta – Pospíšil (Nuc) 72. minuta – Dreksa (Vojkovský, Javůrek) Sestava Kuriál – Škoda (60. Vojkovský), Dreksa, Ulma, Javůrek – Novák, Štětina (49. Winkler) – Nuc (49. Koutek), Blaha (70. Nekuda), Jančík – Pospíšil Sigma Třinec Střely celkem 25 2 Střely brána 14 1 Střely mimo 11 1 sobota 15.10.2006, mistrovské utkání MSDL – mladší dorost SK Sigma Olomouc U16 – Třinec 7:0 (4:0) hřiště Řepčín, 12.30 hodin Soupeř v 1. poločase nestačil na domácí mužstvo a druhou půli hrál odevzdaně, většina branek však padla po dlouhých přihrávkách přes obranu soupeře a využitím rychlosti útočníků. Při nátlakové hře se domácí mužstvo brankově těžko prosazovalo vlivem slabé orientace v pokutovém území. Góly (Asistence) 4. minuta –Brada 27. minuta – Brada 31. minuta – Jonáš Navrátil 34. minuta – Murin 49. minuta – Pospíšil 53. minuta – Pančochář 57. minuta – Pančochář Sestava Kačer – Machalický, Soušek, Murin, Hloch - Pospíšil (68´ Hlavica), Tomeček (68´ Koutný), Pančochář, Jonáš Navrátil (55´Radim Navrátil) - Vašíček, Brada (55´Zachar)