MSDL - Starší dorost "B" zvítězil, mladším se start nevydařil

15.08.2006 / SCM

13. 08. 2006 neděle 10.15, 12.30 hodin (Řepčín) SK Sigma Olomouc U18 : 1. FC Slovácko U18 6:2 (3:1) Branky: Nuc, Koutek 2x, Pospíšil 2x, Javůrek Sestava Sigmy: Pospíšil Javůrek – Nuc – Koutek Škoda – Šimeček Heidenreich – Tomčík – Ulma – Potyš Bárta Střídání: 67´ Nuc – Blaha 75´ Javůrek – Jančík 80´ Pospíšil - Novák Starší „B“ dorost Sigmy hrající MSDL zahájil sezónu na novém hřišti v Řepčíně proti Slovácku úspěšně.Již v 10 minutě našel Šimeček výbornou kolmicí rozběhnutého Nuce ,který obešel brankáře a do prázdné branky otevřel skóre zápasu.Hned na to ve 12min. využil Koutek chybu v rozehrávce hostů a chytrým lobem zvýšil na 2:0.I nadále pokračovala domácí Sigma v náporu ,ale gólově se prosadila až v 32min. když po rychle rozehraném autu a centru Heidenreicha střílel opět Koutek.Ani hosté ze Slovácka však nebyly bez šancí.Hrozily z protiútoků a jeden z nich využili ve 34min. ke snížení rozdílu skóre.Po přenesení hry dlouhým míčem napravo našel Diviš před pokutovým územím Holého a ten střelou k tyči překonal Bártu v bráně domácích.I ve druhé půli se pokračovalo v otevřeném fotbale.Rychlý kombinační fotbal z produkce Sigmy nesl ovoce v podobě gólů,zatím co brejky Slovácka končily v rukavicích výborného Bártu.V 52min. se po Javůrkově kolmici prosadil Pospíšil a v 57min. po krásné akci po pravé straně Javůrek a navýšily tak na náskok o 4 branky.Tento rozdíl vydržel až do závěrečného hvizdu,přestože se ještě dvakrát 10min. před koncem skóre měnilo.Nejprve Pospíšil střelou z 20metrů za domácí a pak Holý za hosty upravili na konečných 6:2. SK Sigma Olomouc U16 – 1. FC Slovácko U16 1:2 (1:2) Sigma Olomouc začala 1. utkání podzimu na nově zrekonstruovaném hřišti v Řepčíně. Premiéra se jí však výsledkově nepodařila a utrpěla porážku 2:1. Průběh utkání odpovídal jasné převaze Olomouce, kdy jsme od úvodních minut, až na jeden průnik Slovácka po křídle, měli jasnou převahu (i v nebezpečných standardních situacích), kterou jsme zúročili krásným 1. gólem ve 12. minutě – po centru zprava od Radima Navrátila na Martina Pospíšila, který si ze dvou hráčů Slovácka udělal „dobrý den“, a krásným obstřelem mohl oslavovat 1. podzimní gól Sigmy Olomouc. Dále měla Olomouc územní i střeleckou převahu, když si vytvořil Martin Šindelář 2 gólové situace, avšak minul. Ve 34. minutě, z ojedinělého útoku hostů, vstřelili hosté branku. Po dvou minutách mohli hosté opět oslavovat, když po prohraném souboji v „16“ vsítili hosté 2. branku. Sigma, která do té doby hrála velmi slušný fotbal, byla po obdržených brankách jakoby opařená a již nebyla schopna do poločasu vstřelit branku. Druhá půle začala opakovanou územní převahou domácích, kdy se Slovácko sporadicky dostávalo na polovinu Sigmy. Slovácko zalezlo v 8 lidech před „16“ a Sigma si nebyla schopna poradit a překonat tento val, a tak skončilo utkání 2:1. Úvodních 30 minut jsme hráli důstojnou partii, kdy jsme si byli schopni vytvořit brankové příležitosti, byli jsme v neustálém pohybu. Přehrávali jsme Slovácko ve všech směrech, po obdržených gólech jsme přestali běhat. Druhou půli jsme očekávali, že Slovácko, zaleze k vlastní brance, což se také stalo, a my jsme bohužel nebyli schopni sehrát žádnou příhru na třetího, žádnou kombinaci do konce. Neuskutečnili jsme žádný přechod do útočné fáze jelikož naše celá středová řada byla bez pohybu. Výborné utkání sehrál středový obránce Martin Soušek, který dominoval svým přehledem, rozehrávkou, vyjetím, vystupováním na míč. Jsem rád, že byli kluci schopni v závěru utkání sehrát pár pěkných akcí i v přehuštěném prostoru, které jsme však nebyli schopni dotáhnout do konce. Určitě je skvělé, že jsme dokázali celé utkání držet míč pod kontrolou, i když byl Slovácko vystřelilo za celé utkání dvakrát na branku a dalo dvě branky. Branky (Asistence) 12. min. – Pospíšil (Navrátil Radim) 34. min. – gól hostů 1:1 36. min. – gól hostů 1:2 Sestava Neoral – Hloch (50. Koutný), Soušek, Murín, Machalický – Navrátil Radim, Klobáska (60. Tomeček), Žáček, Pospíšil (70. Vašíček) – Šindelář, Zachar (50. Navrátil Jonáš)