MSFL: Derby rozhodl Pulkert

06.09.2009 / B tým

Juniorka SK Sigma Olomouc porazila v 5. kole Moravskoslezské fotbalové ligy doma v městském derby 1. HFK. Utkání rozhodl tři minuty před koncem střídající záložník Martin Pulkert. V prvním poločase se spíše bojovalo o čtvereční metry trávníku na Andrově stadionu, šancí moc vidět nebylo. Z domácí strany se do slibné pozice dostal Šichor, ale jeho zakončení nadvakrát lapil brankář Šrom. Na druhé straně chyběl kousek Zedníčkovi na přihrávku Obala. Po změně stran už to bylo o něco zajímavější. Více vyložených šancí měli domácí. Nekudu a Pulkerta ovšem vychytal Šrom. Ze strany HFK dvakrát zahrozil Žondra, ale pokaždé zakončoval těsně vedle. Až tři minuty před koncem si zaběhl za obranu Pulkert a nedal Šromovi šanci. Domácí kouč Augustin Chromý měl samosebou z výsledku radost. „Vyhráli jsme, takže musím říct, že se mi to líbilo. My jsme se na ten zápas těšili, věděl jsem, že dokážeme Holici minimálně potrápit a vyšlo to,“ řekl Chromý. Výhru i střelce si vysnil. „Zdálo se mi, že do zápasu půjde Pulkert a dá gól,“ usmíval se Chromý. A Pulkert jeho prognózu potvrdil. „Říkal mi to před zápasem,“ řekl střelec rozhodující branky. „Výsledkově to rozhodně pro nás není dobré. Domácí měli to štěstí, že jednu ze svých šancí proměnili, my bohužel ne. Velmi nás to mrzí, protože jsme tady chtěli bodovat,“ řekl trenér HFK Miroslav Kouřil. SK Sigma Olomouc B – 1. HFK Olomouc 1:0 (0:0) Branka: 87. Pulkert. Rozhodčí: Páral – Duda, Šalata ŽK: Machalický, Navrátil, Pulkert Diváci: 420 SK Sigma: Blaha – Nuc, Murin, Komárek, Machalický – Caihame (46. Pulkert), Šichor, Štětina, Navrátil, J. Schulmeister (67. Koutek) – Nekuda (83. Chlebek). Trenér Augustin Chromý. HFK: Šrom – Dadák, Zlatohlavý, Lukášek, Vajda – Šturma (46. Žondra), Libič, Čtvrtníček, Filipský (80. Kovář) – Obal, Zedníček (70. Salatin). Trenér Miroslav Kouřil.