Mucha vletěl v závěru do vápna a rozhodl o třetím

30.07.2001 / A tým

Mucha vletěl v závěru do vápna a rozhodl o třetím místě pro Sigmu Do posledního utkání sezony fotbalové Gambrinus ligy nastoupila na Strahově k utkání proti Spartě Praha olomoucká Sigma bez Hapala, který zůstal na lavičce s nataženým svalem. Zatímco domácím, kteří měli titul jistý už o nic nešlo, Sigma šla do zápasu s cílem vyhrát a skončit na medailové příčce konečné tabulky. SPARTA - SIGMA 0:1 (0:0) Poprvé se k ohrožení branky soupeře dostali hosté, v 16 minutě po rohu ještě nezakončili a po chvíli hasil před Urbánkem v poslední chvíli Minář. Sparta odpověděla ve 24. minutě se střelou Lazzara neměl brankář Bureš potíže. Deset minut před pauzou se už už chystal zakončit Urbánek, ale brankář Poštulka mu včas sebral míč z nohy. Ve 42. minutě načechral zleva Kobylík, Vlčkova dorážka ale mezi tyče nemířila. Na druhé straně skončila stejně hlavička Juna. Hned po přestávce vypálil Labant, Bureš robinzonádou vyrazil. Potom Bureš vyboxoval i ránu Lazzara po rychlém útoku na roh. V 54. minutě trenér hostí posílil ofenzívu, na hřiště šel místo obránce Kotryse hanácký kanonýr Hapal. V 67. minutě byl v čisté šanci Holub, Bureš si s jeho střelou z malého vápna poradil. Po pěti minutách zlikvidoval ránu Holuba na roh Kučera. Sigma se směrem dopředu snažila, ale k ohrožení sparťanské brány se nedostávala. 12 minut před koncem stáhl trenér Kalvoda dalšího obránce, místo Rozehnala nastoupil Zdráhal. V 80. minutě napřáhl z dálky Siegl, ale netrefil, vzápětí z úhlu těsně minul Vlček. Čtyři minuty před koncem Bureš vyrážel bombu Haška, vzápětí i Holuba. V 88. minutě však napálil míč střídající Mucha z malého vápna a vstřelil vítěznou branku Sigmy. Olomoucký tým díky Muchově střele při výsledcích z dalších stadionů skončil na třetím místě ligy. Branka: 88. Mucha. Rozhodčí: Puček - Zlámal, Bouše. ŽK:Križanac, Jarošík - Siegl. Diváci: 2974. Sparta: Poštulka - Mynář, J. Novotný, Jarošík, Labant - Papoušek, Hašek, Križanac (72. Horňák) - Jun (62. Koloušek), Lazzaro, Holub. Trenér Ivan Hašek. Olomouc: Bureš - Kučera, Kovář, Rozehnal (78. Zdráhal), Kotrys (54. Hapal) - Špiláček, Siegl, Kováč, Kobylík (65. Mucha)- Vlček, Urbánek. TrenérLeoš Kalvoda. Olomoucký den, 26. 5. 2001