Murin se trefil dalekonosně

11.08.2011 / A tým

Fotbalová sezona ještě ani pořádně nezačala, ale stoper SK Sigma Olomouc Ondřej Murin předvedl kousek, který jen tak někdo nepřekoná. V pohárovém utkání ve Spytihněvi vstřelil branku z dobrých šedesáti metrů. Je k tomu potřeba troška štěstí, ale v tomto případě nešlo o náhodu, Ondřej napřed mrkl, kde je gólman. A když byl poněkud dál od brány, zkusil ho z velké dálky přehodit. Vyšlo to, byl z toho gól, jaké každý den nepadají. Že dají stopeři gól, to není obvyklá věc. Většinou to bývá po standardních situacích. I takové branky stoper Ondřej Murin dávat umí. Ve středu se mu v národním poháru ve Spytihněvi povedl jiný kousek, domácího brankáře Hájka překvapil dalekonosnou bombou z hodně velké dálky. „Snažím se o to dva tři roky. Kluci už se mi smáli, že mi to pořád nevychází. Všiml jsem si, že je brankář venku, tak jsem to zkusil. Snažil jsem se trefit branku vzduchem, naštěstí jsem ho přehodil, nedosáhl na to,“ řekl Ondřej Murin. Dres SK Sigma Olomouc s potiskem Sigma domácí od začátku zápasu přehrávala, po poločase vedla o tři branky a mohlo jich být ještě víc. Jenže dvacet minut před koncem domácí po hrubce vstřelili první branku a sedm minut před koncem po dalším zbytečném zaváhání druhou. Závěrečné minuty už potom Modrá lavina postup pohlídala. „Hlavně, že jsme postoupili. Domácí hráli po těch brankách dobře, více si věřili. Chtěli jsme to uhrát bez gólu, což se bohužel nepovedlo, ale naštěstí jsme to zvládli,“ podotkl Murin. Ale dobře věděl, že dostat zbytečné a laciné branky, to by se týmu v jiných zápasech mohlo vymstít. „Musíme si na to dávat pozor, to se nesmí stávat. Bylo to po našich chybách. Cíl jsme splnili, postoupili jsme, ale zbytečně jsme si to zkomplikovali, tohle se skutečně nesmí stávat,“ podotkl Murin.

Finální fázi musíme zlepšit, ví HouskaFinální fázi musíme zlepšit, ví Houska
| 04.06.2020
Děláme chyby a doplácíme na to, řekl trenér LátalDěláme chyby a doplácíme na to, řekl trenér Látal
I na potřetí po restartu bez výhry. Budějovice rozhodly v druhé půliI na potřetí po restartu bez výhry. Budějovice rozhodly v druhé půli
| 03.06.2020
27. kolo: Sigma jede do Českých Budějovic27. kolo: Sigma jede do Českých Budějovic
| 02.06.2020
Fanzóna ve středu otevřena, na Baník z důvodu bezpečnosti nebudeFanzóna ve středu otevřena, na Baník z důvodu bezpečnosti nebude
Juliš: Musíme rychle přepnout, jinak si koledujeme o průšvihJuliš: Musíme rychle přepnout, jinak si koledujeme o průšvih
| 31.05.2020
Látal po Příbrami: Musíme do hráčů dostat formu ze začátku jaraLátal po Příbrami: Musíme do hráčů dostat formu ze začátku jara
| 30.05.2020
Julišův gól na body nestačil. Sigma prohrála s Příbramí 1:2Julišův gól na body nestačil. Sigma prohrála s Příbramí 1:2
26. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Příbram26. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Příbram