Aktuality

Na Bazalech o pohárovou naději

22.05.2009 / A tým

Pouze dvě kola zbývá odehrát v sezoně Gambrinus ligy. Tým SK Sigma Olomouc čekají zápasy v Ostravě a doma s Bohemians Praha. Obě poslední dějství české nejvyšší soutěže se hrají v jednotném termínu – vždy v sobotu s výkopem v 15.00. Naše mužstvo hraje v sobotu 23. května na Bazalech. Po 28 odehraných kolech už je jasné, že sezona skončí pro SK Sigma úspěšně. Náš tým má jisté umístění v horní polovině tabulky, což bylo základním předsezonním cílem, navíc už má i jasný post nepsaného krále Moravy a Slezska. Ale to ještě nemusí být všechno. Mančaft kouče Zdeňka Psotky má stále naději na účast v evropských pohárech, možná i na medailové umístění. Sigma je v dobré formě, naopak Baník se zmítá v nejrůznějších problémech a na jaře mnoho bodů nezískal. „Sice se jim nedaří, ale pořád mají hráčskou kvalitu a pořád je to Baník Ostrava. Víme, o co hrajeme. Je to pro nás derby, určitě to bude kvalitní zápas,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka. Po dlouhé době bude Sigma na Bazalech v roli papírového favorita. „Asi ano, papírově by to tak určitě mělo být. Ale rozdíl favorita se v těchto zápasech maže. Kluci se znají z mládežnických oddílů a reprezentací, takže motivace v těchto zápasech udělá mnoho. Což jsme ukázali na podzim v domácím utkání právě proti Ostravě,“ podotkl Psotka. Olomoucký tým do utkání nemůže jít v plné síle. Nastoupit nemůže hned několik hráčů. „Minulý zápas nám chyběl jen Goce a gólmani. Nyní je to složitější, po zápase proti Zlínu mělo několik hráčů problémy, ale věřím, že budou v pořádku. Chybí nám vykartování Marek Kaščák a Nepožitek a také Kuba Petr a Martin Doležal, kteří jsou na kvalifikaci s reprezentační devatenáctkou,“ řekl Psotka. Vykartovaní Kaščák s Nepožitkem, kteří už se do konce ligy ve hře neobjeví, stále trénují s ostatními. „Pořád trénují, žádnou dovolenou nemají,“ smál se Psotka. Sigma se v Ostravě musí obejít bez jedné z velkých opor – hrát nemůže kapitán Marek Kaščák. Bude jeho práce ve středu pole hodně chybět? „Máme hráče, kteří jsou pro mužstvo důležití, ale nikdo není nenahraditelný. Mara chyběl na podzim ve Zlíně, a tam ho myslím Víťa Štětina zastoupil dobře,“ řekl kouč našeho týmu. Bude tedy Štětina v Ostravě hrát? „Máme přichystané dvě tři varianty, doufám, že se rozhodneme správně. Ovšem pokud by tam nastoupil Víťa, tak bych se toho rozhodně nebál,“ uvedl Psotka. Hanákům bude znovu chybět Petr Drobisz, tedy brankářská jednička. „Petr už trénuje, i běhá, v pondělí by mohl začít s brankářským tréninkem,“ potvrdil kouč Sigmy, že Drobisz ještě v Ostravě chytat nebude. Ostravský tým se zmítá v herní i výsledkové krizi, těžko se dá dopředu odhadnout, jak na tom v sobotu po poledni bude. „Je to hrozně složité. Navíc se tam změnil trenér, systém vůbec není moc čitelný, výkonu hráčů jsou nestabilní, jednou má vynikající formu ten, potom zase další. Je hrozně složité se na takový tým připravit. Proto se musíme soustředit jenom na svoji hru, na náš styl hry a snažit se prosadit. Pokud chceme hrát o poháry, tak tam vede cesta jen přes tři body,“ podotkl Psotka. Podzimní zápas SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava 2:1 (1:1). Branky: 13. Bolf vlastní, 68. Komárek - 26. Svěrkoš. Rozhodčí: Kocián (46. Adam) - Košec, Teuber. Diváci: 9156. SK Sigma: Drobisz - Rossi, Šuškavčevič, Komárek, Heidenreich - Kaščák, Melinho, Hořava (90. Hudec) - Janotka (90. Pospíšil), Ordoš, Hubník (78. Štěpán). Trenér Zdeněk Psotka. Baník: Buček - Marek, Neuwirth, Bolf, Tchuř - Lička (71. Zeher), Galásek, Otepka, Mičola (63. Rajtoral) - Svěrkoš, Střihavka. Trenér Karel Večeřa. Bilance 31 zápasů, 11 výher, 11 remíz, 9 proher, skore 34:38.A tým - další aktuality:

Upřesnění 19. a 20. kola FORTUNA:LIGYUpřesnění 19. a 20. kola FORTUNA:LIGY
| 14.11.2019
Sigma pro zoo. Na Svatém Kopečku pomohla vysadit nové stromySigma pro zoo. Na Svatém Kopečku pomohla vysadit nové stromy
| 12.11.2019
David Houska: Takhle nemůžeme ztrácet zápasyDavid Houska: Takhle nemůžeme ztrácet zápasy
| 11.11.2019
Čekání na výhru pokračuje. Sigma prohrála ve Zlíně 0:1Čekání na výhru pokračuje. Sigma prohrála ve Zlíně 0:1
| 09.11.2019
Sestava SK Sigma proti ZlínuSestava SK Sigma proti Zlínu
| 09.11.2019
16. kolo: Sigma jede do Zlína16. kolo: Sigma jede do Zlína
| 07.11.2019
V poháru bude hrát Sigma doma, narazí na JablonecV poháru bude hrát Sigma doma, narazí na Jablonec
| 07.11.2019
Vstupenky na Slavii v předprodeji již zítraVstupenky na Slavii v předprodeji již zítra
| 05.11.2019
Milan Kerbr: Nepodali jsme špatný výkonMilan Kerbr: Nepodali jsme špatný výkon
| 03.11.2019
Dvoubrankové vedení nestačilo. Sigma remizovala s Boleslaví 2:2Dvoubrankové vedení nestačilo. Sigma remizovala s Boleslaví 2:2
| 02.11.2019OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná