Nešický: Nedáváme tutovky a pak se trápíme

22.10.2013 / B tým

Moravské derby juniorek nerozhodl, přesto Aleš Nešický zaslouží pochvalu. Jeho dobrá práce ve středu pole a střelecká aktivita nadělala defenzivě Baníku spoustu potíží. Nastřelené břevno z prvního poločasu ho však nemusí mrzet, posila z A-týmu Jan Schulmeister se prosadil a rozhodl o výhře Sigmy 1:0. „On i Zdeněk Zlámal měli na našem vítězství velký podíl,“ kvitoval výpomoc ligových hráčů jednadvacetiletý záložník. Proti Baníku jste se probojovali k výhře až v samotném závěru, přitom v prvním poločase jste měli dost šancí a právě vy tu největší. Míč jste však napálil pouze do břevna. Přesně tak. V prvním poločase jsme měli proměnit naše příležitosti, hlavně já tu svoji, to mělo jít do brány. Ale dal jsem zbytečnou ránu, chtěl jsem vystřelit nahoru, ale trefil jsem se do břevna. Možná to stačilo uklidit jenom placírkou. Vaši sestavu posílili tři hráči z A-týmu, také Jan Schulmeister a Zdeněk Zlámal. Byla jejich přítomnost na hřišti hodně znát? Určitě. Zlámal chytil ve druhém poločase snad tři tutovky, Schulmeister byl také velmi platný, vstřelil rozhodující branku. Oba měli pro naši hru velký přínos. Hodně s vámi také komunikovali při hře, usměrňovali vás. Bylo i tohle duležité? Ano, to byla velká pomoc. Oba nás dobře řídili, Honza v poli, Bob zezadu z brány. Po nepříliš dobrých výsledcích z poslední doby vám tato výhra může zvednout sebevědomí do dalších bojů. Rozhodně. My máme každý zápas pět šest tutovek, ale nedáváme je a pak se trápíme. Chtělo by to vždycky hned ze začátku utkání vstřelit branku, aby soupeř tak houževnatě nebránil. Bylo by to hned o něco jednodušší.