Neziskový víkend Sigmy, porážka s Baníkem i v Bystrci

11.03.2007 / A tým

Smolný start do jarní části si zapíše olomoucká Sigma v této sezóně. Tým vedený trenérem Petrželou podlehl v jarní domácí premiéře Ostravě 1 - 3. Juniorka s trenérem Chromým utrpěla porážku od Bystrce. Domácí bitvu Sigmy s Baníkem sledovalo na Andrově stadionu přes jedenáct tisíc diváků! Atmosféra byla skvělá a i předvedená hra byla ke koukání. Sigma však nevstoupila do utkání dobře. Již ve 4. minutě využil Lukeš obrovského prostoru, který mu věnovala olomoucká sestava a nikým neatakován nemohl zaváhat, 0 – 1. V podstatě hned z protiútoku mohl vyrovnat Janotka. Zakončil však zbrkle a netrefil branku soupeře. Domácí se snažili, ale jejich hra byla těžkopádná. Když se do pokutového území Baníku dostali, zastavila jejich snahu evidentní hra rukou jednoho z ostravských hráčů. Píšťalka sudího Královce zůstala němá a penaltový puntík opuštěný. Než se olomoučtí vzpamatovali z křivdy, prohrávali 0 – 2. Ve 34. minutě se na výlet vydali hostující Varadi a domácí brankář Vojáček. Každý jiným směrem. Varadi přesprintoval Hochmeistera a přeloboval vybíhajícího Vojáčka, 0 – 2. Svěřenci trenéra Petržely měli i nadále míč častěji na svých kopačkách. Osamocený Lukáš Hartig bojoval jako lev, ale druhý útočník mu hodně chyběl. Vojtěch Schulmeister odkulhal z pátečního tréninku a Michal Hubník z toho sobotního. V 38. minutě jej však trenér Petržela zvedl z lavičky. Ten se mu odvděčil brankou. Deset vteřin pobytu na hřišti a první dotyk s míčem znamenal kontaktní gól na 1 – 2. Odražený míč po rohu napálil do sítě bez přípravy. Do 2. poločasu vstoupila Sigma s jasným odhodláním výsledek zvrátit. Jejich odhodlání však stále chyběla myšlenka. Když konečně přišla, odmával asistent rozhodčího Gallo sporný ofsajd. Branka Hartiga tak neplatila. Družina cara Vlastimila obléhala ostravskou pevnost marně. Minuty ubíhaly, ale domácí se dostali jen po pokutové území Baníku. Tam vytvořil neprostupný val a do konce utkání už gól do vlastní sítě nepustil. Naopak v minutě poslední podnikl tým trenéra Večeři výpad do otevřené obrany a střídající Střihavka přidal hlavou třetí gól Baníku. Vlastimil Petržela: "Formánek i Hudec byli připraveni, ale před zápasem se mi zranili. Nakonec poprvé nastoupil Hochmeister, který měl jet s béčkem. V tom byl velký problém, vzadu jsme měli problémy. Chyběl nám i další útočník. Chtělo to v závěru posílit, ale nemohli jsme." Karel Večeřa: "Viděli jsme výborné utkání. Nám se povedl vstup do utkání a domácí to trochu zaskočilo.“ SIGMA: Vojáček - Jindřišek , Hochmeister (68. Hořava ), Šedivý , Vepřek - Janotka (63. Štěpán ), Melinho , Randa (K), Onofrej , Pulkert (38. Hubník ) - Hartig BANÍK: Vašek - Řezník, Cigánek, Bystroň, Čoupek - Rajtoral, Lukeš (K)(85. Střihavka ), Marek, Mičola (90. Metelka ) - Varadi (71. Mišinský ), Magera Branky: 39. Hubník - 4. Lukeš, 34. Varadi, 90. Střihavka Žluté karty: 54. Randa, 71. Hartig - 36. Čoupek, 45. Cigánek Rozhodčí: Královec - Zlámal , Gallo Diváků: 11123