NK Zagreb-Sigma"U16" 2:2(1:1)

10.04.2009 / SCM

Druhý hrací den jsme otevřeli dopoledním tréninkem, zaměřeným na regeneraci, zábavu a chytání prvního „bronzu“ na naše mužná těla. V hlavách všech se již honily myšlenky na podvečerní zápas se silným celkem domácích. Ten jsme otevřeli výborně a již v desáté minutě po líbivé akci z pravé strany „Bedny“ našel zcela volného „Šmíďase“ a vedli jsme 1 : 0. Domácí se však nevzdávali a začali nás přehrávat zejména ve středu hřiště a vytvářet si brankové příležitosti. Jejich tlak vyvrcholil neproměněnou penaltou, kterou „Véna“ bravurně zneškodnil a udržel naše akcie pořád velmi vysoko.Soupeř nás ale bohužel mačkal dál a zaslouženého ovoce v podobě vyrovnání se dočkal v polovině první půle.Do šaten jsme tedy odcházeli po rozpačitém výkonu rádi s vyrovnaným výsledkem. Druhý poločas Sigma udělala změny v sestavě a s přibývajícím časem začala unaveného soupeře přehrávat.Velká škoda byla chyba v defenzivě, kdy jsme nechali volného útočníka domácích za obranou a inkasovali podruhé.Borci se ale nevzdali a po vyloučení jednoho z Chorvatů se nadechli k závěrečnému náporu.Dělám to nerad, ale je nutné podotknou, že i nadále jsme hráli proti jedenácti, protože pan rozhodčí domácím „vůbec „ nepomáhal.Zasloužené vyrovnání vybojoval „Ševa“ , když potrestal hrubou chybu chorvatských zadáků střelou pod víko jejich branky. Závěr se odehrál zcela podle našich not a zejména šance „Zahryho“ volaly po rozhodnutí výsledku. Musím hráčům poděkovat za předvedený výkon a jsem velmi rád, že s hlavou na hoře ustáli veškerá příkoři ze strany sudích a ukázali svůj profesionální přístup a morálku.