Olomócká stopa v Evropě (3)

13.03.2006 / Ostatní

Výhra, prohra, remíza, ale i rozbité plexisklo a bitky fanoušků na stadionu – takové byly osudy olomouckých krajánků během tohoto víkendu… Nejvíc důvodů k radosti mohou mít Radim Kučera s Davidem Kobylíkem. Arminia zdolala Bayer Leverkusen gólem Dalovice ze šesté minuty. Oba čeští hráči se do hry zapojili až ve druhém poločase – Kobylík odehrál 22 minut, Kučera vystřídal jediného střelce utkání minutu před koncem. Bielefeld stoupá tabulkou vzhůru, aktuálně mu patří 11. pozice. Bundesliga je letos vyrovnaná - na pohárové příčky totiž Arminia ztrácí už jen pět bodů, zároveň má ale náskok pouze šesti bodů na sestupové příčky. David Rozehnal odehrál celý zápas v dresu Paris Saint-Germain. Klub z Paříže zaznamenal v duelu s Nancy další remízu v řadě – v posledních sedmi utkáních se se soupeřem rozešel smírně šestkrát. Ztráta tolika bodů postupně srážela PSG tabulkou dolů až na nynější devátou pozici. To Tomáš Ujfaluši měl o víkendu jiné problémy. Duel Fiorentiny a Cagliari byl po zhruba půl hodině přerušen a nakonec zůstal nedohrán. Kuriózním viníkem se stal silný vítr. Hlavní sudí se rozhodl odpískat předčasný konec v momentě, kdy vichr prolomil plexisklo mezi tribunami a hrací plochou. O náhradním termínu se bude ještě jednat. I přes nedohraný zápas se fialky udržely na čtvrtém místě italské ligy. Galatasaray z víkendového souboje urval bod, když stihl za devět minut odpovědět na vedoucí gól Trabzonsporu. Marek Heinz celé utkání sledoval jen z lavičky náhradníků. I přes remízu drží istanbulský tým krok s odvěkým rivalem, Fenerbahce. Tyto dva týmy mají na ostatní náskok 13 bodů. Panionios zajížděl v nedělním utkání v rámci 23. kola řecké ligy na hřiště AEK. Ten potvrdil roli favorita a klub, v němž působí Martin Vaniak (odchytal celé utkání), si z horké půdy odvezl prohru 2:0. Panionios má stále sestupové starosti, ale do konce soutěže zbývá ještě sedm kol. Spartak Moskva s Radoslavem Kováčem utrpěl ještě před začátkem tamní ligy důležitou prohru. Městský rival CSKA jej porazil ve finále Superpoháru 3:2. Spartak sice dvakrát vedl, ale CSKA se vždy dokázalo dotáhnout, navíc před koncem zápasu vsítilo rozhodující gól. Utkání provázely velké nepokoje fanoušků. Nejvyšší ligová fotbalová soutěž začala už i u našich východních sousedů. Artmedia, jejíž dres oblékají Ľubo Reiter a Aleš Urbánek, ovšem své utkání s Púchovem (posledním celkem v tabulce) odehraje až 22 března.