Olomócká stopa v Evropě (4)

21.03.2006 / Ostatní

Sigma by z hráčů, jenž v ní v dávné i nedávné době působili a pak prchli hledat štěstí do Evropy, mohla postavit jedenáctku, která by dokázala porazit nejen týmy v Gambrinus lize, ale hrála by důstojnou roli i v mezinárodním fotbale. Jak si každý člen tohoto fiktivního „dream teamu“ o víkendu vedl? Paris Saint-Germain porazilo v 31. kole francouzské ligy Auxerre vysoko 4:1. René Bolf v dresu poražených přispěl ke konečnému výsledku i vlastním gólem. David Rozehnal dirigoval celý zápas obranu pařížského týmu a nechal si v 59. minutě utéct jen Mathise. Po remízovém období tak PSG konečně zvítězilo. Momentálně je na 8. místě tabulky. Celý zápas o víkendu odehrál i Tomáš Ujfaluši. V utkání proti Ascoli hráči „fialek“ nenechali nikoho na pochybách, kdo je v tomto duelu favoritem a zaslouženě zvítězili 3:1. Všechny góly padly v prvním poločase. Fiorentina tak nadále drží výbornou čtvrtou pozici zajišťující postup do předkola Ligy mistrů. Hertha Berlín porazila v nedělní dohrávce 26. kola Bundesligy tým z Bielefeldu 1:0. Za poražené nastoupil do druhého poločasu David Kobylík, který v 60. minutě přihlížel tomu, jak Marko Pantelic střílí gól do sítě brankáře Arminie. Pozice Bielefeldu v tabulce se nijak rapidně nezměnila, aktuálně okupuje 12. příčku tabulky. V turecké soutěži si Galatasaray vyšláplo na Erciyesspor a porazilo ho 4:2. Český záložník a reprezentant Marek Heinz se do hry nedostal, neobjevil se navíc ani na lavičce istanbulského týmu. Je už únavné psát, že Galatasaray drží stále druhou pozici a je jen o skóre horší než odvěký rival Fenerbahce. Fotbalisté Artmedie vletěli nažhavení do jarní části slovenské nejvyšší soutěže a porazili Dubnicu 3:2. Jako první se do listiny střelců zapsal navrátilec ze zámoří, Lubo Reiter. Ten už v 6. minutě nejprve střelou orazítkoval tyč a odražený balon doklepl do prázdné brány. Tři body si Artmedia zajistila ale až na konci utkání, když se v 88. minutě trefil Halenár. Celé utkání v týmu domácích odehrál i Aleš Urbánek. Artmedia je v tabulce třetí, ale má zápas k dobru a jestliže zvládne odložené utkání, může se vyšvihnout na druhou pozici. V Rusku po zimní pauze odstartoval nový ročník fotbalové ligy. Spartak Moskva, jehož dres obléká (a celý zápas odehrál) Radoslav Kováč, si v prvním kole překvapivě nedokázal poradit s nováčkem soutěže, mužstvem z Vladivostoku. Moskvané s ním uhráli remízu, a to mohou ještě děkovat rozhodčímu za čtyři nastavené minuty, neboť v nich se dokázal trefit střelec Spartaku Bystrov. Utkání tak skončilo 1:1. Panionios s brankářem Martinem Vaniakem nedokázal na domácím hřišti odolat náporu PAOK Soluň a athénští prohráli 0:1. Zatímco soupeř ze severu země přerušil sérii svých proher, tým z řeckého hlavního města se nadále utápí na chvostu tabulky.