Olomócká stopa v Evropě (5)

28.03.2006 / Ostatní

Uběhl další týden a v Evropě se naplno rozjely všechny fotbalové soutěže, v nichž nastupují hráči, kteří dříve působili v olomouckém klubu. Nejlépe se bude celý týden spát asi Marku Heinzovi, který momentálně působí v týmu Galatasaray Istanbul. Ve 27. kole turecké ligy rozhodl v duelu s Denizlisporem o konečném výsledku, když v 71. minutě vstřelil gól na 2:1. Heinz nenastoupil od začátku, na hřiště přišel až v 59. minutě. Snad to bude pro trenéra Erika Geretse impuls, aby s českým hráčem začal znovu počítat do základní sestavy. Už to tak letos v Turecku chodí, že když vyhraje Galatasaray, musí vyhrát i Fenerbahce, takže se na pořadí v tabulce stále nic nemění – Galatasaray je druhý. Na videozáznam s Heinzovým gólem se můžete podívat zde: videozáznam Heinzova gólu Dalším hráčům se o víkendu až tak moc nedařilo. Například česká kolonie v Bielfeldu může být sice spokojena s bodem z utkání s Norimberkem (0:0), ale když Radim Kučera prosedí celý zápas na střídačce a David Kobylík (o Kamilu Vackovi ani nemluvě) není na utkání ani nominován, olomouckého fanouška to moc nepotěší. Snad bude v dalším zápase, kdy Arminia zavítá na hřiště Hannoveru, lépe. Nevedlo se ani Tomáši Ujfalušimu v italské lize. V souboji týmů z popředí tabulky podlehla Fiorentina milánskému AC 3:1, který tak stáhl náskok vedoucího Juventusu. Ujfaluši odehrál celý zápas, ale gólům Ševčenka, Kaká a Gattusa on ani spoluhráči nedokázal zabránit. Trochu více důvodů k radosti může po víkendu mít David Rozehnal. Paris Saint-Germain na hřišti Monaka uhrálo remízu (jak překvapivé). Český obránce strávil na trávníku celých 90 minut. PSG je v tabulce na osmém místě. Ve 24. kole slovenské nejvyšší ligy se mohlo z výhry Artmedie radovat duo Urbánek – Reiter. Bratislavský tým porazil MFK Ružomberok 2:0. Aleš Urbánek odehrál v záloze domácích celý zápas, Lubo Reiter byl v 81. minutě střídán. Artmedia je nadále druhá, na vedoucí Trnavu ztrácí jediný bod, má ovšem stále jeden zápas k dobru. Spartak Moskva doslova utrpěl další remízu. Ve druhém kole ruské ligy dvakrát prohrával s týmem Nalčiku, dvakrát ovšem manko stihl dotáhnout. Podruhé se to ale povedlo až v 84. minutě. Radoslav Kováč odehrál v dresu hostů celý zápas. Moskevský klub s pohárovými ambicemi nevstoupil do nového ročníku příliš šťastně, minimálně týden stráví na osmé pozici. Ovšem liga je teprve na začátku, zbývá ještě 28 kol, během kterých se Spartak může probrat ze zimního spánku. Martin Vaniak pomohl svému týmu vyválčit bod v duelu s OFI. Po devadesáti minutách se obě mužstva rozešla s výsledkem 1:1. Bodový příděl ovšem nepomohl ani jednomu celku, oba se v řecké lize trápí. Panionios navíc ve zbývajících pěti zápasech narazí na týmy z horních pater tabulky, navíc hraje tři utkání venku. Jaro bude v Řecku pěkně horké…