Olomouc chtěla z Budějovic tři body,

30.07.2001 / A tým

Olomouc chtěla z Budějovic tři body, nemá ani jeden, přišla o čtyři hráče Na 22. kolo Gambrinus ligy nebudou rádi vzpomínat fotbalisté Sigmy. Nejenže prohráli v Budějovicích s jedním z největších outsiderů soutěže, ale pro úterní dohrávku přišli o čtyři hráče. Zdráhal, Hapal a Kobylík dostali čtvrtou žlutou, Vlček byl vyloučen. Č. Budějovice - Sigma 3:1 (2:1) Domácí v úvodu kopali dva rohy, ale ohrozit Kamesche se jim nepovedlo. Ve 13. minutě Kučera poslal za beky Kobylíka, jeho centr zprava Vlček na první tyči pustil a Hapal dorazil míč hrudí do prázdné brány. Pak to chvíli vypadalo, že se hostům nemůže nic stát. Ale po střelách Svobody a Klinky k levé tyči ze šestnáctky Budějovice do pauzy otočily stav. Ještě před pauzou zasklil vyrovnáni Hapal. Po přestávce Sigma chtěla srovnat, ale šanci měli domácí. V 53. Klinka minul opuštěnou bránu. V závěru pak hosté nezvládli úzkostlivé rozhodování sudího Dvořáčka. Ten nejprve v 68. minutě za protesty vykázal asistenta Jiřího Vaďuru. V 70. neuznal Vlčkovi vyrovnávací gól. Střelec dostal za protesty žlutou. Po minutě dostal kartu za nesportovní chování Hapal, za dalších šedesát vteřin viděl Vlček červenou za urážku sudího. V 77. minutě odpískal rozhodčí pro domácí penaltu, tu ale Kamesch Plockovi chytil. V posledních minutách Sigma otevřela hru, místo vyrovnání ale domácí pojistil výhru třetím gólem. Branky: 35. a 60. Svoboda, 38. Klinka - 13. Hapal. Rozhodčí: Dvořáček. ŽK: Sivok, Klinka, Marek, Opravil - Kobylík, Vlček, Hapal, Zdráhal, Kamesch, Urbánek. ČK: 71. Vlček (Sigma). Diváků: 4 166. Č. Budějovice:Drobný - Marek - Pejša, Penner - Plocek (87. Kopecký), Opravil, Sivok, Leština - Klinka, Vácha, Svoboda (90. Krejča). Trenér Milan Bokša. Sigma: Kamesch - Kučera, Kovář, Rozehnal, Špiláček - Kobylík (46. König), Kováč, Siegl (65. Zdráhal), Urbánek - Vlček, Hapal (78. Krohmer). TrenérLeoš Kalvoda. Olomoucký den, 2. 4. 2001