Olomouc: další porážka a ještě ostuda

08.04.2007 / A tým

Čtvrté utkání na jaře = čtvrtá porážka. Olomoučtí fotbalisté nejsou schopni v lize bodovat, tentokrát doma nestačili na Plzeň. Zápas rozhodl v úvodu Fillo, další dva góly přidali v poslední minutě, až pak domácí snížili. Navíc sudí Jech zvažoval, jestli bude po nepřístojnostech domácích fanoušků v utkání pokračovat. Olomouc je nejhorším mužstvem jara a je jen tři body od sestupu. "Věděl jsem, že utkání bude těžké, protože hráči jsou na tom psychicky špatně a byli před utkáním nervózní. Nedělat chyby - to se prostě nedá nacvičit," řekl olomoucký trenér Vlastimil Petržela. "Musíme teď zariskovat a nasadit v každém případě nové tváře. Noví hráči musí dostat šanci." S ohledem na postavení v tabulce si Sigma už nemohla dovolit zaváhat, a tak se od úvodu tlačila před branku Plzně. V 11. minutě trefil pěknou střelou z dálky branku hostí Rýdel, Daněk však míč vyrazil. O čtyři minuty později se již změnilo skóre. Útočník Krbeček uvolnil Malcharka, kterého Vepřek nestačil uhlídat, plzeňský křídelník zatáhl míč k brankové čáře a přihrál Fillovi, který z osmi metrů překonal Vojáčka. Sigma tak počtvrté za sebou dostala první branku v úvodních minutách. Vedoucí gól hosty uklidnil, zatímco domácí viditelně znejistěli a nedařila se jim vůbec kombinace ani finální přihrávka. Navíc se už v průběhu první půle zranil útočník Hubník a nejistého Vepřeka vystřídal Komárek. Do druhého poločasu naskočil v dresu domácích Schulmeister, který vystřídal zraněného Hartiga. Právě Schulmeister si v 55. minutě říkal o penaltu, když si stěžoval na držení, ovšem rozhodčí Jech k nelibosti domácích příznivců nezapískal. Deset minut před koncem přilétlo ze sektoru za Daňkovou brankou do šestnáctky hostí několik předmětů. Rozhodčí Jech zápas na pět minut přerušil a následně hru nastavil o osm minut. Hned v té první rozehráli hosté přímý kop a tečovaný míč prošel až k volnému Krbečkovi, který jej bez problémů poslal k tyči a druhou brankou rozhodl o vítězství Plzně. O chvíli později přidal třetí branku Psohlavec, který využil nedorozumění v obraně Olomouce a hlavou snadno skóroval. Na výhře hostí už nic nezměnilo ani Schulmeistrovo snížení v šesté minutě nastavení. Olomoučtí hráči tak počtvrté za sebou na jaře prohráli, i když měli třikrát výhodu domácího hříště. Doplatili opět na chyby v obraně a s ohledem na bodové zisky dalších celků z konce tabulky je čeká jen nesnadný boj o udržení první ligy. "Začali jsme aktivně, zaslouženě jsme vedli 1:0. Potom jsme ztráceli zbytečně některé míče, ale stav jsme udrželi. Věděli jsme, že po přestávce bude Olomouc útočit, ale v pravý čas jsme dali druhý gól," řekl plzeňský trenér Stanislav Levý. Olomouc 1:3 (0:1) Plzeň Góly: 90. V. Schulmeister Góly: 16. M. Fillo , 90. T. Krbeček , 90. M. Psohlavec Sestavy: J. Vojáček - T. Randa , R. Formánek , P. Šedivý , M. Vepřek (29. M. Komárek ) - T. Janotka , F. Rýdel , T. Melinho , L. Onofrej - L. Hartig (46. V. Schulmeister ), M. Hubník (22. M. Pulkert ) Sestavy: M. Daněk - D. Limberský , M. Müller , T. Rada (46. J. Zakopal ), V. Procházka - P. Malcharek (86. M. Psohlavec ), P. Trapp (72. T. Borek ), M. Jarolím , V. Malár - T. Krbeček , M. Fillo Náhradníci: T. Lovásik , R. Hochmeister , J. Jindřišek , V. Štěpán Náhradníci: L. Ilizi , P. Knakal , J. Lecjaks Žluté karty: 50. F. Rýdel , 54. P. Šedivý Žluté karty: 30. T. Rada , 42. P. Malcharek Rozhodčí: Jech - Slavík , Jiřík Počet diváků: 4251 (35% z kapacity 12072 diváků)