Olomoucká stopa

22.10.2008 / Ostatní

Tomáš Černý chytil penaltu. Hlavička Šultese rozhodla zápas! Ujfaluši se zranil. Prekop setnul mistra. Jarda Černý přispěl gólem ke kanonádě. Aneb jak se vedlo hráčům, kteří v minulosti oblékali olomoucký dres? Skotská Premier League Ani vychytaná penalta Tomáše Černého nepomohla hamiltonským Academicals k výhře nad průměrným St. Mirren. Exolomoucký gólman v zápase vychytal několik velkých šancí soupeře, Accies přesto prohráli 2:1. S devíti body klesli už na předposlední jedenáctou příčku. Slovenská Corgoň liga Velký zápas odehrál nováček slovenské nejvyšší soutěže Prešov proti jejímu mistrovi Artmedii Petržalka. Svěřenci trenéra Pivarníka zvítězili 1:0, přičemž jediný gól zápasu vsítil Jaroslav Prekop. Celý zápas odehrál i David Čep. Petra Kobylíka střídal deset minut před koncem Aleš Pikl a brazilský záložník Cléber přišel na hřiště v 61. minutě. Čisté konto udržel Miloš Buchta. Prešov zatím drží solidní šestou pozici. Španělská Primera Division Ve slavném madridském derby nastoupil v barvách Atlética od úvodních minut stoper Tomáš Ujfaluši. Kvůli natrženému stehennímu svalu musel v sedmdesáté minutě odstoupit. První prognózy hlásí, že bude reprezentační kapitán mimo hru asi dva týdny. Jeho Atlético nakonec Realu podlehlo 2:1, když rozhodující branku vsítil Higuaín z penalty v 6. minutě nastavení. Atlético se sesunulo na sedmou příčku. Ruská Premier Liga Radoslav Kováč v barvách moskevského Spartaku odehrál celý zápas na hřišti Saturnu Moskevská oblast. Radek v bezbrankovém zápase obdržel žlutou kartu. Spartak je po pětadvaceti zápasech na sedmém místě. Německá 1. Bundesliga Špatné časy prožívá s týmem Arminie Bielefeld obránce Radim Kučera. Na hřišti Wolfsburgu sice odehrál celý zápas, ale Arminia odjížděla s výpraskem 4:1. Bielefeld s šesti body klesl na patnácté místo. Nizozemská Eredivise Herácles Almelo hrál na hřišti sedmého FC Twente, čtyřiadvacet tisíc diváků sledovalo výhru domácích, která se zrodila v posledních deseti minutách. Lukáš Bajer nastoupil ve dvaaosmdesáté minutě, Vojtěch Schulmeister o dvě minuty později. Nepříznivý stav se jim zvátit nepodařilo. Herácles jsou s devíti body na jedenácté příčce. Belgická Jupiler Liga Na lavičce náhradníků proseděl Stanislav Vlček celý zápas Andrerlechtu na hřišti průměrného Waregemu. Jeho reprezentační kolega Daniel Zítka dostal 4 branky a Anderlecht musel vyklidit přední pozice belgické tabulky. Nyní je s šestnácti body na třetím místě. Vedoucí Lutych má o tři body více. Gambrinusliga Baník : STŘÍŽKOV 5:4 - Martin Horáček odehrál celý zápas Žižkov : BRNO 1:1 - Marek Heinz odehrál celý zápas SLAVIA : KLADNO 5:0 - Za hosty odehrál celý zápas levý bek Dejan Jurkič, za domácí Jaroslav Černý odehrál celý zápas a vstřelil branku, Martin Vaniak udržel čisté konto Příbram : ZLÍN 3:0 - Martin Vyskočil nastoupil v 73. minutě Plzeň : SPARTA 1:1 - Kamil Vacek přišel na hřiště v 90. minutě 2. liga JIHLAVA : Čáslav 1:0 - Jiří Gába a Michal Vepřek odehráli celý zápas, Vojáček odchytal celý zápas a udržel čisté konto Hradec Králové : VÍTKOVICE 1:1 - Martin Pulkert byl střídán v 84. minutě KARVINÁ : FULNEK 2:1 - Za hosty odehráli celý zápas Jan Schulmeister a Josef Jindříšek, domácím vychytal vítězství Martin Blaha, který navíc obdržel žlutou kartu HFK : TŘINEC 1:1 - V třineckých barvách nastoupil v 59. minutě útočník Karel Maceček, v průběhu zápasu obdržel žlutou kartu OPAVA : SOKOLOV 3:2 - V sokolovském dresu odehrál celý zápas Martin Čupr, obdržel navíc žlutou kartu, v dresu domácích se zaskvěl útočník Pavel Šultes, který odehrál celý zápas a v 57. minutě gólem rozhodl utkání SLOVÁCKO : Bohemians 1905 0:2 - Celý zápas odehráli René Formánek s Tomášem Randou Nehráli: Rozehnal (SS Lazio), R. Hubník (FK Moskva), Vlček (Anderlecht), Krohmer (Prešov), Kotrys (Bánská Bystrica), Urbánek (Artmedia), Gaúcho (Slovan Bratislava), Caha (Dunajská Streda), Špiláček (FSV Frankfurt), Kovář (Fulnek), Rýdel (Karviná), Kopecký, Šalamoun (oba Třinec), Hartig (Bohemians 1905), Chmelíček (Slovácko), Hrdlovič (Vítkovice)